Ostrý dávno prolomil hranice Polska, nyní to však zkouší jinak

Polské ledovce se opět začátkem roku hnuly, a to i směrem k české republice, neboť síla slova Adama Ostrowskiho známého především jako O.S.T.R, je u našich severních sousedů neotřesitelná. Nespočet desek na svém kontě, spolupráce s každým důležitým ve své zemi a loňská dlouhohrajka s producentem Marcem Polem je něco, na co slyší i náš tuzemský rybník, který má mnohdy vůči polštině předsudky a nevoní mu jako americké hovězí. Charismatický král odvedl skvělý kus práce i pro rok 2015, neboť jeho nová deska „Podróž zwana źyciem“ má zcela nový nádech, ve kterém však O.S.T.R. naložil tak, jak je jeho pověsti známo. Po skvělém koncertu na minulém ročníku Hip Hop Kempu tak opět slyšíme o vládci polské scény, který i po mnoha letech nepatří stále do starého železa.

Veterán s velkým V zaskočil v minulých letech třeba i na desku Dočasně nedostupní od zlínské formace IdeaFatte, která letos chystá bonbónek k výročí jejího založení. Absolvent Akademie hudebních umění v Lodži vždy inklinoval k životadárné formě obklopen hudebníky s brilantními prstíky na strunné nástroje a vládci větru v dechovém odvětví. Jeho stájí je Asphalt Records, který pomáhá talentovaným tvářím na výsluní. A přestože O.S.T.R budí dojem osamělého vlka žijícího dlouhá léta v odloučených lesích, uměl si během své hudební kariéry najít i smečku, ve které by nebylo vše jen na něm. Příkladem jsou Tabasko, Skill Mega, Beat Brothers, Obóz TA nebo LWC.

V roce 2013 mi utkvěla v paměti především společná deska Haos s Hadesem nebo loňský briliant s Marcem Polem nesoucí název Kartagina. Známí času vzdálených si jistě vzpomenou na legendární skladbu Kochana Polsko z roku 2002. Polský Umělec desetiletí v oblasti hip-hopu toho má na svém kontě prostě ranec a umí svůj nesporný talent prodat. Důkazem byl i poslední ročník Hip Hop Kempu, kde na hlavní stagi ovládl všechny přihlížející, kteří i za nemalého přílivu deštivých kapek zůstali a chorálově obohatili jeho refrény. 

Nový dlouhohrající materiál vydává O.S.T.R téměř přesně po roce a nese název Podróž zwana źyciem. Sedmnáct skladeb neobsahuje žádné rapové hosty, neboť autor sází na svůj talent a celou stopáž maximálně doprovázejí vokálové vsuvky. Vydáno je tradičně pod jeho domovským labelem Asfalt Records 23. února. O.S.T.R se nebojí zaskočit i produkčně v rámci uskupení Killing Skills. Nové album je akusticky libozvučné s mnoha melodiemi, které autor dokrášluje svým dynamickým rapem, který po bicích linkách uhání rychlostí francouzských rychlovlaků TGV. O.S.T.R. umí zasáhnout posluchače i za hranicemi, je to prostě takový Polák, který nezní jako zbytek tamní scény.

Tracklist:

01. Prolog
02. Nowy Dzien
03. Hybryd
04. Wampiry Budza Sie Po 12.00
05. Pistolet Do Skroni
06. Podroz Zwana Zyciem
07. Kraina Karlow
08. Rise Of The Sun Feat. Cadillac Dale
09. Post Scriptum
10. Grawitacja
11. Nie Do Rozwiazania
12. Ja Ty My Wy Oni
13. Keep Stabbing
14. Gdybym Tylko Chcial
15. Fizyka Umyslu
16. Kilka Zdan O...
17. Lubie Byc Sam
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná