O.S.T.R. není v Polsku jen umělcem desetiletí, ale i majitelem desky s Marco Polem!

Pokud v Americe mají ve skále vytesané hlavy prezidentů, měli by mít naši sousedé v Polsku na vrcholku nejvyšší hory Ryse vytesanou hlavu velikána, jenž je známý jako O.S.T.R. Dovolil bych si možná i tvrdit, že pro tamní posluchače může být něco jako pro naše Kato. Téměř každý rok zásobuje své věrné materiálem, který není nikterak bitý na úkor kvality. V Čechách jste jej mohli již několikrát zaznamenat na HH Kempu nebo také na albu IdeaFatte – Dočasně Nedostupní. O.S.T.R. je charismatický král polského freestylu a jeho hudebnost není podložená jen vysokoškolským titulem. Tento rok spojil své síly s kanadským producentem Marco Polem a výsledek rozhodně opět stojí za váš poslech!

Adam Ostrowski nemá s Adamem Svatošem společné jen křestní jméno. I on křižuje prérie polské scény od dob divokého západu. Absolvent Akademie hudebních umění v Lodži ve specializaci na housle je taktéž spojen s vydavatelstvím Asphalt Records. Jeho texty vyvolávají v posluchačích otázky na téma politika, korupce či sociální problémy. Ve známosti je také jako člen Tabasko, Skill Mega či Beat Brothers, v dřívějších dobách Obóz TA nebo LWC.

O.S.T.R. je osobnost, která za svou hudební historii spojila síly snad s každým zajímavým tělesem v zemi, ať již to byl SOFA, Hades, Warszafski Deszcz, Tede, Fokus, DJ Deszcu Strugi, DonGURALesko, Fu, Pezet nebo Slums Attack. Samozřejmě těch jmen je daleko více, ale nemá cenu si tu dělat statistický výčet o tloušťce zlatých stránek. Jeho sbírka ocenění by mohla možná konkurovat výkladní skříni Slavíků na Bertramce. V roce 2006 vyhrál v kategorii „Najlepsza energia na koncercie“, rovněž je vítěz polského hudebního průmyslu Fryderyjm, čtyřnásobný držitel ceny „Ślizger“ udělovanou časopisem Ślizg. Letos získal ocenění Umělec desetiletí v oblasti hip-hopu.

Ve svém posledním hudebním projektu nesoucím název „Kartagina“ spojil své síly s kanadským producentem Marcem Polem. Název alba je odvozen od domoviny proslulého vojevůdce Hannibala, který si to na slonech napochodoval až před brány Říma. Marco Polo není žádný zapadlý hudebník ze dna jezera Ontário, na svém kontě má již spolupráce například s KRS-One, Masta Ace či Talib Kweli. Album vyšlo 4. března pod Asphalt Records. Hosty na desce jsou třeba Lil ´Fame z MOP či Hades z polské formace Hifi Banda, Kochan, Zorak, Torae nebo Cadillac Dále. Že by nové album byl ručník vhozený do letošního line upu HH Kempu?

Tracklist:

1. Intro
2. Żywy lub martwy
3. Side Effects feat. Cadillac Dale
4. Kartagina feat. Lil Fame (M.O.P.)
5. Więzień własnych granic
6. Hip Hop Hooligans feat. Hades, Main Flow, Torae
7. Hołd Bloków Absolwentom
8. Długi
9. Nie słuchać przed trzydziestką
10. Shotgun (Moje zło to Twój wybór)
11. Dead Man Funk feat. First Division, Kochan
12. What Is The Question
13. Garri Kasparow feat. Green, Kas (LWC, Afront), Zorak (Tabasko)
14. Miejmy to za sobą
15. Przyjaciel diabła
16. Ostatni track
17. Outro

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná