Opravdu pochází nejtvrdší český boombap ze Sokolova?

Je tomu přesně rok, co jsem se zmiňoval o nové formaci ze Sokolova, která plodí zvuk pro adolescenty ne moc libozvučný. O to více by mohl zaujmout starší generaci, která vyrůstala na zvucích 90´let a připomenou si skrze jejich repertoár nostalgicky minulost. Nelze se domnívat, že Plnej Sklad zaujme čelo českých pomyslných žebříčků hodnot, ale má šanci si najít svou specifickou odnož přívrženců, jejichž názor bude velmi vyhraněný.

První kroky jejich hudební kariéry sahají do roku 2012, kdy spojili síly 4 MC´s Food, Karis, Mista-F a Fallkenow, které doplňuje DJ Red Eye a Dj Zwuk. Jejich revírem je syrově surovej boombap, jejich tempo na stagi budí mnohdy dojem punku a jejich diskografie kromě staršího mixtapu čítá i nové EP. Proč se kluci po vykouknutí zpoza ulity neuchýlili rovnou k regulérní dlouhohrajce? Plnej Sklad prý nikam nespěchá a čeká na uzrání, aby své schopnosti mohli poté ve studiu náležitě zúročit.

Celá práce na novém EP o stopáži plných osmi kusů trvala zhruba pět měsíců a Plnej Sklad se pokusil ještě o větší agresi ve svém projevu. Tradiční zástupci šumivého zvuku a úderného podkladu jsou podle výsledku nejspíše více znechuceni okolím a jejich materiál může působit jako náplast na to, co sami třeba nemohou ovlivnit. Oproti mixtapu se na novém projektu objevují i hosté, tedy především ve formě skratchů, které na jedné sloce doplnil účastí Džonass. Orná půda by byla připravena na jaro, záleží jen na jejich zemědělské práci, zda své úsilí dotáhnou do konce. Již nyní je patrné, že jejich rap nebude trhat žebříčky popularity.

Tracklist: 

01. - Intro
02. - Bléé..
03. - Virus (Cuts Bjay)
04. - Skoč! (Cuts Cheef)
05. - Polomrtví (cuts Back)
06. - Bratři (cuts BA2S)
07. - Swině (feat. Džonass)
08. - Skoč! (rmx Kornout) 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná