Olomoucký veterán nečrtá jen na zdi. Jaký je jeho audio odkaz?

Není už moc zvykem, že by mládí inklinující k rapu zároveň inklinovalo k pouličnímu malířství, které se zdá být v Čechách dosti odloženo na druhou kolej. V moravském městě Olomouc však žije veterán, který rapem baví lokální publikum a ještě stihne objet svůj kraj a zanechat na zdech svou vizitku. Podívejme se na týpka, co si říká Asoker a posuďme, zda mu jde lépe rap a nebo graffiti.

Asoker není plodem posledního boomu, který registrují zdejší šiřitelé mravů a vlivů, nýbrž zřejmě členem klubu dnešních pamětníků. Kdybyste ho dnes spatřili po ulicích hanácké metropole, možná byste si ho mohli splést s německým rapperem Shindym, neboť jejich plnovous je téměř identický. I hudební projev, který nám v posledních dnech servíruje formou desky N2S, bere prvky ze scény našich západních sousedů. Jeho tvorba sahá až do let 2003, kdy se s formací Jedna síla dral o své místo na výsluní.

Po sérii mixtapů však chce dát svou kůži na trh novou dlouhohrajkou, která spatřuje světlo světa začátkem března a obsahuje patnáct skladeb. Monopol na produkcích má jeho dávný parťák Khaki Loud. Člen moravského graffiti kolaba Dont stop o sobě dal vědět hlavně před dvěma lety spoluprací s holanďanem Ramo Rfybem na skladbě Koks. Již minulého roku v létě avizuje svou desku singlem ASSTD. Během podzimu vypouští další vlaštovky v podobě skladeb Máme problém, Foukáme kouř a Slow. Přestože při zrychlení kadence místy až příliš ve skladbách drmolí, na české poměry se jedná o netradiční desku, která není z šuplíku vyhrocených. Jedná se v podstatě o terapii popisující strach a bolest, ale i radost a naději, jak dodává sám autor. Hosty bys hledal zbytečně, neboť Asoker staví na svém umu, který vám posílá zdarma ke stažení ZDE.

Tracklist:

01. A.S.O.K.                                               
02. Máme problém                                           
03. SLOW                                                   
04. Městem plným                                           
05. Hollywood
06. Foukáme kouř
07. Máš mě v zadech
08. Křídla
09. Nepotřebuju tě
10. #ASSTD
11. Ukažte si prstem
12. RAP game
13. Nebe je peklo
14. Operace
15. Requiem
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná