Olexesh dal svým slovům život. Proč nezůstal ve stínu i mnohem zvučnějších jmen?

Jeho původ bys našel na Ukrajině a Bělorusku, on však nedá dopustit kromě kořenů i na Německo, ve kterém vyrostl. Pod záštitou stáje 385idéal vydal na počátku března desku, kterou lze s čistým svědomím označit jako průlomovou v jeho kariéře. Proč je „Rolexesh“ oproti předešlým nosičům tak daleko?

Vzpomínám, když jsem vám představoval album „Makadam“, na kterém jsem viděl potenciál autora. Využit nebyl ale naplno, proto se nabízely otázky, zda se hecne ještě k větším výkonům, nebo uspokojen usne na gauči slávy a začne stagnovat. První hypotéza byla správná, za což díky, protože výsledkem je skutečně povedený kousek. Skalní budou plesat u speciální edice, která obsahuje nejen instrumentální verzi, ale i povedený mixtape „Radioaktiv“.

Nyní bych se už ale soustředil plně na „Rolexesh“, který čítá celkem šestnáct skladeb a především pak zvučná jména typu Capital Bra, Nimo, Azad, Ufo361, Xatar, Bonez MC, Celo & Abdi a Hanybal. Velkým kladem je, že Olexesh i ve společnosti tak silných kolegů dokázal zapůsobit sám o sobě a všechny hosty postavit do role zpestření, nikoliv stavebních pilířů desky.

Dobré věci trvají, což je slogan, kterým autor obhajuje čekání na novou placku. U našich západních sousedů pějí ódy a po právu. Olexesh vtiskl svým slovům život, jeho pestré a trefné postřehy nyní plní přehrávače německých posluchačů. Spolehlivé produkce jsou třešničkou na dortu, přestože nejsou nalajnované podle obvyklých stanov. Pokud bych měl ale desku hodnotit podle prvního poslechu, mohu konstatovat, že je nepředvídatelná, ale velice chutná.

Tracklist:

01. Rolexesh
02. Gopnik 
03. Frisch aus dem Block feat. Capital Bra
04. Hallo hallo 
05. Geld spielt keine Rolex feat. Nimo
06. Trap Brat 
07. Hände an der 9 feat. Azad 
08. Mob 
09. BWA feat. Celo & Abdi und Hanybal 
10. Idéal der Shit 
11. Fake Love feat. Ufo361
12. Chabba macht Para 
13. Niemals feat. Xatar 
14. Policeman 
15. Schüsse aus’m Benz feat. Bonez MC
16. Kill für mich 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná