RUKAHORE_SHOP_BANNER

Nová německá atomová zbraň podpořená tamní elitou je venku!

Nikoho už asi dneska nepřekvapí, že u našich sousedů ze západu diktují tempo především přistěhovalci. Nemálo předních rapových ikon má arabské kořeny a potom je nám nabízen orientální nádech v německém jazykovém hávu. Výjimkou není ani další člen německé stáje rap, který řídí svůj hlas na trati již přes deset let pod uměleckým jménem Massiv.

Narodil se v Německu, přesto jeho rodiče jsou původem z Palestiny. V roce 1996 přesídlil do Berlína už v té době velice nakažen rapovou horečkou s chutí se angažovat. Jeho tvorba se dostala do podvědomí v roce 2004, kdy ještě pod pseudonymem Pitbull vypustil ven první počin Zahltag. V roce 2006 vydal projekt Blut gegen Blut, který se letos dočkal již třetího pokračování.

Massiv je v Německu prostě v kurzu. Dokazuje to i nová deska „Blut gegen Blut 3“, která vyšla 2. srpna a obsahuje 24 stop. Celá deska je prošpikovaná elitou německého rapu. Pozvání přijali třeba Farid Bang, Raf Camora, Baba Saad, Nazar, Haftbefehl, Schwesta Ewa a mnoho dalších. Někdo by mohl při tomto výčtu být na pochybách, zda deska není stavěna jen na zvučných jménech, musím však po poslechu konstatovat, že všichni hosté do celkového konceptu zapadají jak prdel na hrnec. Završená trilogie je dosti nekompromisní, svérázná a bez okolků. Nebojí se otřít o nejednoho kolegu, pěkně od plic si postěžovat a nenechat na nikom suchou niť. 

Jeho hudební projev je již od počátků agresivní a tvrdý. Z počátku možná více směřován k horrorcore, později spíše k gangsta rapu. Pro člověka neznalého jazyků by Massiv mohl na první poslech nové desky připomínat třeba francouzského Sefyu a nebo pouliční rap z periférie Marseille.Přesto se s touto deskou nepohybujeme ve Fracii, nýbrž v Německu.

Tvrdost, se kterou se prezentuje, má prostě v krvi a to sebou přináší i řadu kontroverze a sporů. Dokazuje to nejeden spor s okolními interprety nebo dokonce i vyšetřování policií v souvislosti s napojením na teroristické organizace. Několikrát byly na jeho koncertech vyvolány roztržky spojené s násilím, nebo pokusy o útoky na jeho osobu. Massiv prostě není žádnej ostýchavej chlapec, který sedí v koutu scény a občas něco vyjukne ven ve vysoké tónině.

Tracklist:

1. Die Stimme die den Schall bricht(Intro)
2. MBIYAD(feat. Farid Bang)
3. Jetzt kommt der Prototyp Kanacke / BGB3
4. Check mein Magazin(feat. Haftbefehl)
5. Starr in meine 9mm(feat. Beirut & Granit)
6. Massaka Kokain 3(feat. Farid Bang)
7. Schnapp die Kalash(feat. Sadiq)
8. Crack-verjunkte Whitney
9. Ghettolied Intifada(feat. Celo & Abdi)
10. Wo sind eure Eier hin?(feat. Schwesta Ewa)
11. Opferfest 2(Album Version)
12. Wir sind wie wir sind Bruder(feat. MoTrip, Vega & Joka)
13. HDF Kanacken
14. H-S(feat. Raf Camora)
15. Ich peitsch dich mit ner Königskette
16. Ich bin nicht wie du(feat. Kurdo)
17. Kriegszeit 2
18. Wo sind die Kanacken hin?(feat. Eko Fresh & Summer Cem)
19. Power Power(feat. Nazar)
20. Massiv vs. Teufel
21. Ich bin Araber(feat. Baba Saad)
22. Aus welchem Land kommst du?(feat. Veysel & Olexesh)
23. Ich ficke alle(feat. Afrob)

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná