Nová exotická deska praotce tureckého rapu je venku!

Opět bychom vám chtěli dokázat, že zajímavý rap se dá dělat de facto kdekoliv ve světě. Dnešní zastávka je naplánována do země půlměsíce, neboť pro většinu našich čtenářů a posluchačů je tento kraj nejspíš jedna velká neznámá. To, že turecký národ má na rap vlohy, dokazují především v Německu, kde velká část předních rapperů má kořeny právě odsud. Nicméně svou tvorbu prezentují povětšinou již v němčině, tudíž se musíme přesunout na blízký východ a poznat taje tohoto jazyka a kultury, která je ve zdejším rapu dosti znatelná.

V současnosti asi nejznámější tamní představitel je zároveň jedním z praotců tureckého rapu. Pod uměleckým jménem Sagopa Kajmer nám prezentuje svou tvorbu již od roku 1998, dříve hrál jako DJ v tamních rádiích. Jeho diskografie čítá velmi ctihodné číslo 11, kterou letos navýšil novým počinem. V roce 2007 a 2010 nahrál společné album s nejvýznamnější tureckou female MC Kolerou, která je zároveň jeho manželkou. Dá se tedy mluvit o rodinném monopolu na turecké scéně?

Rapper, producent a DJ zároveň přináší 8. července své nové album s názvem „Kalp Hastası“, které obsahuje 19 stop a jediný pozvaný host je jeho drahá polovička Kolera. Deska vychází pod Melankolia Müzik a předzvěstoval ji video singl k tracku „Düşünmek İçin Vaktin Var“.

Sagopa už není žádný mladík (35 let) a jeho vybouření v počátcích kariéry je již více směřováno k poklidnému sdělování a experimentování s živou muzikou a hudbou jako takovou. Pokusy o lehké vokály v duchu tamní kultury dokreslují orientální atmosféru a posluchače přivádí do prostřední pro nás netradičního. Nelze tvrdit, že se v této oblasti nevyskytují další zajímavý umělci (Ceza, Sansar Salvo, Abluka Alarm nebo Cartel), přesto pokud máte chuť zaposlouchat se do tamního hip-hopu, měli byste začít nejspíše u Sagopy Kajmera. A proč nezačít zrovna jeho aktuální deskou?

Tracklist:

01-Kapılar Açılır… (intro)
02-Uzun Yollara Devam
03-Benim Hayatım
04-Yaptığın Hatalar Kadar Büyük Olmadın
05-Bulun
06-Istakoz
07-Baytar
08-Bugünün Elleri Boştu Ya Yarın?
09-Meftun
10-İster İstemez (ft. Kolera)
11-Kalp Hastası
12-Sabah Fabrikam
13-Düşünmek İçin Vaktin Var
14-Durdur Beni
15-Susmak İçin Yok Bahanem
16-Karne
17-Taşlama
18-Dalgın
19-Ve Kapılar Kapanır (outro)

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná