Nová deska z Jižní Afriky od osvědčených Die Antwoord

Už dávno není pravidlem, že přední formace na sebe poukazují jen talentem a technickými dovednostmi. Čím více je kapela originální nejen hudebně, ale i vizuálně, čím více tropí excesů, čím více vybočuje ze zaběhlého, tím více sklízí plody svého snažení nejen na domácím poli. Možná by se dalo s lehkou nadsázkou říct, že jistý druh anarchismu má pevné zastoupení i v rapu, neboť k němu asi neodmyslitelně patří a dá se ho využít ve svůj prospěch.

Jednou z těchto kapel by mohla být označována i formace z Jihoafrické republiky, která vznikla v Kapském Městě. V roce 2008 spojili své síly Watkin Tudor Jones se zástupcem něžného pohlaví, v tomto případě s  Yolandi Visser. Jako třetí člen je občas uváděn jejich dvorní proudech DJ Hi-Tek, nicméně není jasné, jestli tato postava je skutečná, či jen smyšlený charakter zastupovaný množstvím herců a zpěváků.

A čím je právě toto duo natolik specifické, že svou tvorbou již dávno překročilo hranice své země? Jejich hudební image čerpá především z lokálního kulturního stylu, který je označován jako Zef. Velkou inspirací jim jsou i díla Rogera Ballena. Ninja (Watkin Tudor Jones) je součástí jihoafrického hiphopové scény již od samotných počátků. Jeho první materiály se datují již někde od roku 1995. Rád experimentuje, a proto se není čemu divit, že právě Die Antwoord zní tak alternativně a ojediněle.

Debutové album $O$ z roku 2008 bylo ihned volně ke stažení na jejich oficiálních stránkách. Chtěli tak o sobě dát masivně najevo, a to se jim také podařilo. Neboť už se svou show objeli velkou část světa, České republiky nevyjímaje.

Třetí studiové album nese název Donker Mag a do oběhu bylo vpuštěno 3. června pod hlavičkou ZEF Records a obsahuje 16 skladeb. Jediným hostem je DJ Muggs. O nové desce se spekulovalo již loni v létě, kdy byl také vypuštěn první singl, konkrétně skladba Cookie Thumper!.

Tracklist:

01. Dont Fuk Me
02. Ugly Boy
03. Happy Go Sucky Fucky
04. Zars
05. Raging Zef Boner
06. Pompie
07. Cookie Thumper!
08. Girl I Want 2 Eat U
09. Pitbull Terrier
10. Strunk
11. Do Not Fuk Wif da Kid
12. Rat Trap 666 (feat. DJ Muggs)
13. I Dont Dwank
14. Sex
15. Moon Love
16. Donker Mag

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná