Nipsey Hussle si se svým debutem vychutnává vítězné kolo

Věřte tomu nebo ne, přestože Nipsey vstoupil do hry v roce 2005 a pořádně prorazil o tři roky později mixtapem Bullets Ain't Got No Name Vol. 1, na své regulérní první album si počkal až do tohoto týdne.

To však nevydal Epic, ke kterým se Nipsey upsal v roce 2008 a o dva roky později je z důvodu neshod zase opustil. Následovala nezávislá štace, během které vydal několik mixtapů, hlavně tedy Crenshaw a Mailbox Money, které se dostaly zpravodajských titulků díky své stodolarové, resp. tisícidolarové cenovce a tím, že Jay-Z si koupil rovnou stovku kopií Crenshaw. Přestože všechny mixtapy, které Nipsey za svou kariéru stihl vydat, dosahují svými produkčními kvalitami úrovně plnohodnotných alb, sám Nipsey je stále považuje "jen" za mixtapy a to nejlepší si schovával na debut Victory Lap, který vyšel s nálepkou Atlantic Records. Co přesně to znamená?

Že album vznikalo v opravdu dobré společnosti. V podstatě se na něm sešlo to nejlepší ze současného mainstreamu ze západního pobřeží. V podstatě pod celým albem jsou produkčně podepsaní Mike & Keys a 1500 or Nothin', kterým občas vypomohl ještě DJ Khalil nebo Jake One a z jiných koutů USA potom ještě Mr. Lee, Sap a Teddy Walton. S hosty na mikrofonu to Nipsey nijak nepřeháněl, každopádně nechybí Kendrick, YG, Buddy ani Dom Kennedy a TeeFlii. Překvapivě se zde mihne i Puff Daddy nebo jak si nyní říká a své pěvecké dovednosti přišli ukázat Marsha Ambrosius, The-Dream a Ceelo Green.

Jak se tohle všechno promítlo do výsledného díla? Pokud znáte Nipseyho dřívější tvorbu, jistě víte, že Nipsey se za svůj původ nestydí, ale zároveň se nebojí nových věcí. Tato kombinace je nejlépe slyšet v Last Time That I Checc'd nebo Dedication. Jestli bude lahodit vašemu uchu můžete zjistit hned teď, protože jak je dnes zvykem, celé album je rovnou dostupné k poslechu zdarma. Na Youtube jej najdete za tímto odkazem.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná