Neue Deutsche Welle se po devíti letech dočkalo pokračování

Desítka je v diskografii šíleně magické číslo. Interpret tím dokládá, že na scéně není žádný nezdárek a mluví za něj přehršel materiálu. Na jeho kontu v takovém okamžiku bývá i nesčetně koncertů, spoluprací i mediálních skandálů. Ta desítka je magie a je možná i takovým milníkem, že se ji někdo nebojí přirovnat ke své prvotině a třeba tím odpálit další, novou éru. I bývalý člen legendárního německého labelu Aggro Berlín o sobě dává takto vědět, neboť své desáté album pojmenoval jako pokračování svého prvního - Neue Deutsche Welle 2.

V roce 2005 se přepisovala historie u našich západních sousedů, neboť tehdy přišel Fler na svět s albem, které ovlivnilo nejednu generaci v Německu a nejspíše i v České republice. Berlínský průkopník je natolik produktivní, že jeho desátá deska, která by měla být volným pokračováním té první, vychází po devíti letech pod labelem Masculine Music Group. Jenže není toto spěšné tempo poněkud na úkor kvality? Je zcela jasné, že skalní fans tohoto jména budou plesat v růžových brýlích, objektivně však musím prohlásit, že je pro mě nová deska trochu zklamáním, hlavně potom, když měla vyjít již na jaře a vychází nakonec až na podzim.

Fler se opět prezentuje jako velký vlastenec nejen metropole Berlína, ale Německa jako takového. Ne nadarmo byl v minulosti obviňován z nacionalismu. Poukazuje na vlny přistěhovalců, kteří de facto kolonizují jeho zem. Sám autor se odkazuje na to, že když rapuje o Německu, rapuje o tom, jaké by Německo chtěl. Své desáté album avizoval již v říjnu loňského roku a o měsíc později započal na dílu pracovat. Deska nakonec vychází 5. září a obsahuje 15 tracků. Mezi hosty je možná spatřit prvoligové hráče jakými jsou Silla či G-Hot. Nechybí ani tradiční vokalista Shizoe, který na mě udělal dojem i v předešlých spoluprácích. 

Tracklist:

01. Weisser Tupac
02. Hipster Hass
03. Stabiler Deutscher
04. Zuruck Aus Bonnys Ranch
05. Ihr Habt Uns So Gemacht - Fler Feat. Silla
06. Gangster-Rap 2.0 - Fler Feat. Silla
07. Schutzengel
08. Businessman - Fler Feat. G-Hot
09. Junge Mit Charakter
10. Drogen, Nutten Und Cash - Fler Feat. Sentence
11. Level
12. Im Auge Des Sturms - Fler Feat. Shizoe
13. Im Ghetto Kennt Mich Jeder
14. Vermischt Mit Dem Betong
15. Ein Kugelsicherer Jugendlicher
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná