Německý pán podsvětí vypouští druhý díl titulu, který byl zakázán prodávat mládeži

Téměř každý týden slyším u nás nářky některých fanoušků našeho milovaného žánru, že nemohou mnohým interpretům věřit jejich texty. Pravdou je, že oddělit sny a fikci od reality je u nás někdy problematické. Ale co když si odskočíte pár stovek kilometrů na západ k našim německým sousedům a zaznamenáte interpreta, který je prý tak real, že jeho desky se nesmí prodávat mladistvým? Xatar vyráží do útoku s pokračováním toho, co otevřelo hudební brány dokořán.

Před dvěma lety vypustil do světa s Haftbefehl do světa desku, která celá popisovala, jak nejlépe uspět v podnikání za hranou zákona. Samotný Xatar moc tuto hranu neřeší. Rodák z Iránu si své umělecké jméno zvolil podle starého kurdského dialektu a značí nebezpečí. V minulosti si již několikrát potykal s vězeňskou celou. Dodnes není známo, kam se poděl transportér napěchovaný zlatem, který údajně se svými kamarády v roce 2009 ukradl.

„Alles Oder Nix“ mu v roce otevřelo dveře do hudebního světa, přestože jeho deska měla problémy s distribucí. Německé Federální vyšetřující centrum pro média ji označilo jako problémovou a zakázalo prodej nezletilým osobám. Důvodem byl prý fakt, že materiál podněcuje násilí. V září roku 2010 byl pak vydán dokument, který měl mapovat ovlivňování mládeže samotným interpretem a nabádáním ke zločinům.

„Alles Oder Nix 2“ vyšlo 21. září pod hlavičkou jeho stáje Alles Oder Nix Records a čítá celkem třináct skladeb. K dispozici jsou i limitované edice čítající speciální EPa instrumentální verzi. Mocipán z Bonnu si přizval na své nové dílo hosty jako Capital Bra či Schwesta Ewa. Výsledkem je opět temná záležitost, která apeluje na kořeny každého a nutí v něm potlačovat osobnost. Xatar prostě není někdo, s kým by se mělo zametat. A to se snaží vštěpovat i svým posluchačům.

Tracklist:

01. AON 2018
02. Balla feat. Azet
03. Gaddafi
04. Zinedine feat. Capital Bra
05. Haftschaden feat. SAMY & Schwesta Ewa
06. Was kostet die Welt
07. Ich will immer noch nicht weg feat. SAMY
08. Weiter Weg feat. Nu
09. LL für mein' Bruder feat. SAMY
10. Stiller Feind
11. Panama Flouz feat. ENO
12. Schwesterherz
13. Status Quo
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná