RUKAHORE_SHOP_BANNER

Nejúdernější album roku z Německa? Zkus Ruskou ruletu

Německá scéna nabízí mnoho exotických plazů, které v rámci rapu této zemi dominují, ale většinou je poznáte jen po vizuální stránce, neboť po té hlasové se dokonale asimilovali. Možná by se dalo říct, že jediným, kdo se tomuto pravidlu vymyká, je Haftbefehl, jehož hlas je jako kdybyste se prohnali divokým Kurdistánem. Proč bychom si při tak nabitém roce, kdy u západních sousedů vydávají všechny známá jména, měli věnovat i jemu?

Narodil se již na území Německa v městě Offenbach v roce 1985, jenže život se s ním nikdy nemazlil. Potomek Kurdů ve škole z rovna nedominoval a v roce 2006 musel utéct za hranice kvůli hrozícímu trestu odnětí svobody. Azyl našel v tureckém Istanbulu, odkud se přestěhoval do Holandska. Na svých cestách napsal své první texty. Po návratu do svého rodiště zkoušel život slušného chlapce, ale člověk se ze dne na den nezmění. Sice už nepáchal trestné činy alespoň na oko, ale svou tvrdost a zkušenost začal prodávat v textech a skladbách, které na sebe nedaly dlouho čekat.

První deska vychází v říjnu 2010 a ihned způsobila pozdvižení v celé zemi. Jeho tvrdost a osobitost v jeho myšlenkách z něj udělala hojně vyhledávané jméno v Neměcku. Haftbefehl se nikdy netajil láskou a respektem k americké ikoně Notorious BIG, po které pojmenoval v roce 2012 i svůj mixtape, který vyšel k výročí patnácti let od jeho smrti. Za svou kariéru spolupracoval již s velice zvučnými jmény tamní scény jako například Sido.

Podzim přeje připraveným, a Haftbefehl se připravil dokonale. Nové, v pořadí čtvrté, album Russisch Routlette vychází 28. listopadu pod Universal a obsahuje 14 skladeb. Album si okamžitě získává německé publikum a kritici jej vychvalují do nebes. „Čtrnáct chodů tvrdosti, brutálnosti a nejkrutější okázalosti,“ tak hodnotí desku například web laut.de. Není se čemu divit, kdo není zvyklý na mráz po zádech, je třeba se Ruské ruletě opravdu vyhnout. Nikdy nevíte, v které skladbě bude komora plná a vystřelí slabším povahám mozek. Album zachycuje autorovi vzpomínky především na rok 1999, který mapuje jeho kriminální činnost a vypráví i o policejním honu na jeho hlavu. Pokud jste milovníky akčních filmů plných napětí, doporučuju zavřít oči a poslechnout si novou desku Haftbefehla, neboť obraz se dostaví během okamžiku.

Tracklist:

01. Ihr Hurensöhne
02. 1999 Pt. I
03. Lass die Affen aus'm Zoo
04. Saudi Arabi Money Rich
05. Ich rolle mit meim Besten
06. Engel im Herz, Teufel im Kopf
07. Russisch Roulette
08. 1999 Pt. II
09. Schmeiß den Gasherd an
10. Azzlackz sterben jung 2
11. Anna Kournikova (feat. Miss Platnum)
12. Haram Para (feat. Kaaris)
13. Seele
14. 1999 Pt. III

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná