Nejoriginálnější evropská formace míří s novou deskou v únoru do Prahy!

Díky bohu jsem strašně moc rád za to, že se stále ještě cení i originalita a skvělý muzikální přístup, který dokáže oslovit hiphopové fanoušky po celém světě, i když kapela zrovna nepreferuje v textech univerzální angličtinu. Řeč je o švédské formaci Movits!, která už pár let obráží celý svět a jejich show uchvacují stále nové a nové posluchače. A v posledních týdnech navíc s fungl novým matriálem!

Odněkud se vynořilo tohle trio, vlastně my to víme, bylo to ze Švédska. Tvoří ho dva bratři Johan Jivin´ Rensfeldt (zpěv, rap a texty), Anders Rensfelt (Dj a producent) a saxofonista Joakim One-Také Nilsson. K bratrské spolupráci Johan dodává: „Spolupracovat s bráchou je velmi výhodný. Když se věci moc nehýbou, můžeme vždycky vytáhnout Gallagher-fight, aby měla média o čem mluvit.“ A v čem tkví jejich tajemství úspěchu? Především jsou to masivní beaty inspirované hiphopem i swingem, které doplňuje Johanova flow a chytlavé melodie se stylovými laufy dechové sekce.

Do podvědomí posluchačů se dostali v roce 2008 debutovou deskou „Äppelknyckarjazz“, která ve Švédsku doslovně rozhýbala ledy. Singl nesoucí stejný název jako deska bodoval v domácích hitparádách a zajistil této kapele účast na předních skandinávských festivalech. S druhým singlem „Fel Del Av Gården“ byli pozvání dokonce do americké populární talkshow The Colbert Report. „Vzhledem k tomu, že zpíváme ve švédštině, nás nikdy nenapadlo, že bychom mohli hrát mimo Skandinávii, natož ve Státech“, říká saxofonista Joakim.

Televize prý přináší z pohledu mediální známosti nevídané možnosti a Movits! jsou tomu důkazem. Tato účast v talkshow jim zajistila přední příčky na iTunes i Amazonu v USA a ve výsledku i koncertní turné po Spojených státech, které bylo ve všech větších městech vyprodané. V roce 2010 následovalo evropské turné a mohli být spatřeni např. v Anglii, Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.

Rok nato, tedy v roce 2011 spatřila svět druhá deska „Ut ur min skalle“, na které jsou hity jako Sammy Davis Jr. a Na Na Nah!Od té doby kapela neměla rozhodně nouzi o koncerty, ať již v klubech, nebo festivalech. Rok 2013 je dalším milníkem této kapely, neboť 18. září vydali v pořadí třetí desku s názvem „Huvudet Bland Molnen“. Album obsahující 11 plnohodnotných stop nabízí zajímavé hosty ze švédské rapové scény, kterými jsou Zacke nebo Timbuktu, kterého můžete znát z časté spolupráce s dalšími švédskými velikány Looptroop Rockers. Necelé dva týdny po vydání vyrazili na turné po Německu a Japonsku.

Českým návštěvníkům letních festivalů nemusí být tato partička zdaleka tak cizí, neboť se toto švédské trio letos již představilo na Colours of Ostrava a Rock for Churchill, kde sklidili bouřlivý aplaus. Propojení živého hiphopu a neo swingu z nich tvoří netradiční element, který dokáže zaujmout i mimo žánrové posluchače. A jejich koncertní zastávky křížem krážem po celém světě jen dokládají, že cestují více, než-li americký prezident.

Pokud se vám tato hudba vryla do mozku a chtěli byste ji spatřit v našem kraji, nezoufejte. Movits! mají rozjeté evropské turné, ve kterém figuruje i Česká republika. V únoru se vrátí, a to přímo do matičky stověžaté. Koncert v Praze je naplánován na 10. Února v Music Baru Lucerna a můžete se těšit na skladby z nového alba i zaběhlé hity ze dvou desek předešlých. Je to jedinečná šance se na vlastní oči přesvědčit, jak je možné, že švédský rap boduje v USA, Evropě, ale i v Japonsku.

Tracklist:

01. Woodstock
02. Lindansen
03. Limousin (feat. Maskinen)
04. Halvvägs (feat. Zacke)
05. Nitroglycerin
06. Ut ur min skalle
07. Medströms (feat. Chords)
08. Motströms
09. Som det brinner (feat. Timbuktu)
10. Röksignaler
11. Huvudet bland molnen

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná