Nadprůměrně silný rok 2014 v Německu otvírá Toony!

Pokud jsi fanouškem sousedního rapu na západ od Krušných hor, musí tvé srdce letos bušit přímo radostí, neboť výčet zajímavých desek, které mají již v první polovině tohoto roku v Německu vyjít, nelze jen tak se zdravým rozumem přehlížet. Mezi největší lákadla budou jistě patřit Bushido, Pa Sports, Farid Bang, Raf Camora, Chakuza & Joshmizu, Laas Unltd., Kitty Kat, Samy Deluxe, Kontra K, Kollegah nebo Fler. Na druhou polovinu roku máme avizovány také desky od Massiva a Silly. První ze silné ochutnávky by mohlo být také album „Stabil“ od německé persony Toonyho.

Toony je stabilním členem německé rapové elity, přestože jeho kořeny jsou polského původu.  Ve dvou letech se s rodinou přestěhoval do Düsseldorfu. Jeho dětství nebylo příliš ideální. Vyrůstal v obtížném sociálním prostředí, což gradovalo vyhozením ze školy. Jeho naděje na lepší zítřky směřoval k rapu. V roce 2007 se poprvé objevil na albu „Alphagene“ od  Kollegaha.

Od té doby začal celkem pravidelně vystupovat v klubech a dalším milníkem se stal rok 2008, kdy spojil své síly se Sahin a výsledkem byl klip „Deine Stärke“, ve kterém vyzývá mladé poláky v Německu, aby se zamysleli nad svými kořeny. Následuje upsání pod polským stěžejním labelem Prosto a spolupráce s DJ Tomekkem na dvojjazyčném mixtapu. Debutová deska nesoucí název „Over The Top Reloaded“ spatří světlo světa v roce 2011, kde se jako jediný host objevuje Kollegah.

Toony díky svému původu boduje i ve své rodné vlasti a jeho fanouškovská základna byla natolik četná, že v roce 2013 čelil i kritice v souvislosti s podezřením na kupování příznivců na sociálních sítích, aby byl uměle vyvolán větší zájem o jeho tvorbu.

Hned začátkem února, konkrétně sedmého, vychází první oficiální deska s názvem „Stabil“ pod labelem „Record Jet“. Album obsahuje 20 skladeb, které jsou doplněné o zajímavé hosty, kterými jsou například Massiv, Sahin, Sinan-G, Cashmo, Atillah78, Jonesmann a další. Toonyho projev je osobitý stejně jako jeho vzhled. V textech si každý najde svoje, přesto autor dává důraz především na vzdělávání, aby se lidé vyvarovali chyb, kterými si prošel i on sám. Vše je zabaleno v kvalitním rapu, který často servíruje formou double time. A my se můžeme jen domnívat, zda proplesknutým člověkem zády k nám na coveru je Fler, neboť to údajně mezi nimi lehce skřípe.

Tracklist:

01. Intro
02. Muskelprotz (feat. Atillah78)
03. Stabil
04. Falsche Freunde (Part 2)
05. Gott vergib mir (feat. Massiv & Sahin)
06. Respekt
07. Ostblockerkampferherz (feat. Marek Fis)
08. Auf den geraden Weg (feat. Chevy)
09. Erziehungsschelle
10. #1beirapupdate (feat. Sinan-G)
11. Glucklich bist
12. Letzter Kampf (feat. Jonesmann)
13. Stabilitat (feat. Summer Cem)
14. Lass dich nicht biegen (feat. Chevy)
15. Wer ich wirklich bin (feat. Cashmo)
16. Auf und ab
17. Notwohnung (feat. Azyl & Chevy)
18. Wahrheit (Part 1) [feat. Sahin]
19. Das Gesetz (feat. Blut&Kasse & Twin)
20. Der neue King of Doubletime

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná