Minule francouzský král trumfnul Eminema. Koho si podá teď?

Někdo má rád tohle a jiný zase tamto, a proto je i v dnešní době hudební průmysl pestrý jak perutě ptáků. Není snadné zacílit na celý trh a neudělat z desky jen kupu nesmyslů vázaných společných diskem. O velmi vyzývavý pokus se v těchto týdnech snaží pod Eiffelovkou frontman formace Sexion d´Assaut Maitre Gims.

Pokud jsi na tvorbu tohoto devětadvacetiletého rodáka z Konga ještě nenarazil, jsi na YouTube asi jediný, neboť některé jeho videa dosahují čísel, o kterých by si nechali zdát i naši popový zpěváci. Je to hodně dané tím, že Maitre Gims úspěšně koketuje i se zpěvem. Na tuto kartu vsadil ve velkém i na svém debutu „Subliminal“, který byl před dvěma lety ve Francii obrovským boomem a ve všech ohledech v zemi konzumentů hlemýžďů překonal i tehdejší album Eminema „The Marshall Mathers LP 2“. Ve Francii se od té doby prodalo neuvěřitelných 1 010 000 kusů a vedle v Belgii úctyhodných 15 000. O této desce pak věděli i v Holandsku či Švýcarsku, kde se ji také výtečně dařilo.

Maitre Gims prokázal o svých schopnostech již ale daleko dříve. Sexion d´Assaut se jeho přičiněním považuje v současné době za jednu z nejlepších formací ve Francii. To by však nebyl Gims, kdyby nechal fanoušky příliš dlouho čekat a něco ve svém studiu zatím nepřipravoval. Trvalo to dva roky, ale nové album „Mon Coeur avait raison“ je venku. 

Deska vyšla 28. srpna pod hlavičkou stáje Wati B a obsahuje neuvěřitelných 26 stop. Důvodem je fakt, že se jedná o 2CD, kdy jedno je věnováno jeho zpěvu obsahující i prvky latinské a střední ameriky, zatímco to druhé je čistě rapovou záležitostí v moderním kabátě. Názvem se celý produkt dělí na modrou a červenou pilulku. I tím dává Maitre Gims najevo, že vlastník originálu se může rozhodnout, k čemu více inklinuje. Platinového ocenění se dočkala již během prvního týdne, proto je zřejmé, že se jedná opět o kvalitní dílo, které bude posluchači podpořeno. 

Tracklist:

CD 1:
01. Intro 
02. Brisé
03. Est-ce Que tu M’aimes 
04. Contradiction feat. Barack Adama 
05. Habibi 
06. Hasta Luego 
07. Je Te Pardonne
08. Laissez Passer
09. Number One feat. H-Magnum 
10. Mon Coeur Avait Raison 
11. Sapés Comme Jamais feat. Niska 
12. Cadeaux 
13. Sans Retro feat. Dadju 
14. Tu Vas Me Manquer 
15. Je Te Pardonne feat. Sia
 
CD 2:
01. Intro 
02. ABCD
03. Melynda Gates 
04. Longue Vie feat. Lefa 
05. Angelina feat. Laurent Twins
06. Richard Mille feat. Insolent 
07. Uzi feat. JR O Chrome & Doomams
08. La Main Du Roi
09. Sofitelo
10. Le barillet 
11. Mayweather feat. Djuna Family
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná