MHD se již v mládí otočil zády k Americe. Jak dokázal získat miliony fans pomocí afrických prvků?

Přestože mu je teprve čtyřiadvacet let, v zemi galského kohouta je slavný možná více než fotbalový klub PSG. Do hry přinesl něco nového, neotřelého, co na trhu chybělo. Nenech se mýlit, že jeho pseudonym je odvozen od městské hromadné dopravy, jedná se jen o zkratku jeho křestního jména. Venku má druhou desku, se kterou by se měl definitivně zapsat mezi francouzskou elitu.

MHD vsadil od začátku na jedinou kartu. Nikdo moc nesledoval rap za velkou louží a nechtěl znít jako ostatní. Díky exotickým kořenům s vazbami na Guineu a Senegal, pomohl vybudovat subžánr, který je označován jako Afro Trap. Prezentují ho specifické bubny, které by fanoušky boombapu asi moc nepotěšily, ale pravdou je, že mu stále více posluchačů v Evropě naslouchá. A jelikož je tento interpret produktem devatenáctého pařížského obvodu, je pak jednoduché odtušit, proč jeho nové album nese název „19“.

Aby mělo číslo ještě zvučnější význam, vydal MHD svůj druhý oficiální nosič 19. září pod hlavičkou stáje Artside. Výsledkem je tučných 19 skladeb, které vás svou atmosférou zavedou nejen do ulic francouzské metropole, ale i dají zavzpomínat na léto, které je už za námi. Jisté je, že se tahle placka bude ucházet o status album roku, ale konkurence je v této zemi veliká a několik silných hráčů ještě do silvestra bude vydávat.

Tracklist:

01. Intro Mansa feat. Salif Keita
02. Encore
03. Rouler
04. Bravo
05. Le temps feat. Orelsan
06. Papalé
07. Fuego
08. Bébé feat. Dadju
09. Interlude trap 2
10. Oh la la
11. Bella feat. Wizkid
12. Afro Trap Pt. 10 (Moula Gang)
13. Samedi dimanche
14. Feeling
15. Aleo feat. Yemi Alade
16. Porsche Panamera feat. Koys
17. Moussa
18. Senseless Ting feat. Stefflon Don
19. XIX
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná