Masta Ace má starou školu pod palcem. Jak ale bodoval na střední?

Po loňské desce The Tonite Show, jíž vyslal spolu s Wordsworthem a Striklinem v rámci grupy eMC, se Masta Ace vrací v roce 2016 sám. A možná si i on položil otázku, které se v rozhovorech často dočkávají rapoví veteráni - mohou MCs po třicetileté kariéře a více (jako Masta Ace) říct ještě vůbec něco nového? Odpověď devětačtyřicetiletého rodáka z Brownswille je šalamounská - i kdyby nebylo nic nového, pořád lze vytáhnout něco neoposlouchaného ze starých časů.

 
Již kresba, na které je Masta Ace zachycen ve svých nejhladovějších letech a v absolventském stejnokroji, prozrazuje, o čem jeho osmé LP s názvem The Falling Season vypráví. "Na desce vás vezmu zpátky na mojí střední školu. Album začínám jako prvák, co jde na střední. A celý to končí posledním rokem, promocí. Říkám kousek svýho životního příběhu. Vracím se zpátky k tomu, jak jsem chodil na školu v Sheepshead Bay, která byla hrozně daleko od místa, kde jsem bydlel. Nastupování do školního autobusu a jízda tam, v sousedství bylo v tý době dost silný rasový napětí. Všechny tyhle věci jsou zahrnutý v nahrávce," nastínil Masta koncept alba v rozhovoru pro The Bee Shine. 
 
Úctyhodná stopáž o pětasedmdesáti minutách odhaluje poslouchačům vše podstatné o Mastovu studiu na Sheepshead Bay. Rovných čtyřiadvacet položek v tracklistu by bylo pořádné číslo, kdyby dobrou třetinu seznamu netvořily skity. Právě ty ale dokreslují autorovy zážitky ze školních let a možnost poslechnout si vždy po sérii několika nahrávek Mastovo mladší já přidává desce nezaměnitelnou atmosféru, byť klukovský hlas samozřejmě nepatří skutečnému Duvalu Clearovi.
 
 
Zvuk celého materiálu drží v rukou Kic Beats, jenž je i přes netradiční přístup k tvorbě věrný klasicky laděnému zvuku. "Kic Beats moc nepoužívá samply. Nejvíc používá živý nástroje, který potom dál upravuje, takže proto to má pořád takovej tlustej, samplovanej nádech," dodal Masta ke Kic Beatsovým postupům. Stejně jako tracklist je natřísklý i seznam hostů. Absolventský čepec nasadil Ace jménům jako Chuck D, Hypnotic Brass Ensemble, Cormega, AG, Your Old Droog, členové eMC a další. 
 
Album "Masta Ace - The Falling Season" právě vychází v podobě CD, vinylu, digitální a kazetové verze.
 
Tracklist:
01. Summer's End (skit)
02. 3000 Ave X feat. Your Old Droog
03. Welcome To The Bay (skit)
04. Young Black Intelligent (Y.B.I.) feat. Pav Bundy And Hypnotic Brass Ensemble
05. Me & AG feat. AG
06. Team Tryouts (skit)
07. Labyrinth (Frankie Beverly) feat. Lt
08. Mr Bus Driver feat. Nikky Bourbon
09. Mothers Regret feat. Queen Herawin
10. Math Class (skit)
11. Mathmatics
12. Coach's Speech (skit)
13. Say Goodbye feat. Wordsworth, Pav Bundy
14. Bang Bang feat. Cormega, Beej Gordy Brooks
15. Hall Pass (skit)
16. Juanita Estefan feat. Stricklin
17. Battle Talk (skit)
18. High School Shit feat. Torae
19. Nana feat. Deion
20. Total Recall feat. World Famous Supreme Team
21. Outroduction (skit)
22. Coronation
23. Story of Me feat. Pearl Gates, Denez Prigent
24. Outtakes
 
 
Zdroje: undergroundhiphop.com, thehiphopcrib.com, ambrosiaforheads.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná