Maltézský templář z Paříže může i po letech rozlívat z grálu

Že vám ten nadpis zavání jak kolumbijský sníh na stole ve třicetistupňovém vedru? Neděje se nic, protože má evokovat stejně jako tento hráč, který je součástí francouzské scény již více jak šestnáct let. Alžírský bojovník za kvalitní víno, spravedlnost a smysl pro rodinu se i na jaře tohoto roku zjevuje s materiálem, který neocení jen křižáci na tažení do Svaté země. Co nabízí deska Immortel II?

Thomas Idir se narodil roku 1980 v Paříži francouzské matce a alžírskému otci. Vztah k jeho severoafrickým kořenům byl všudypřítomný již během jeho prvních krůčků ve zvukové stopě, která se dá jako oficiální brát od roku 1998. Tehdy už měl za sebou dva roky intenzivního skákání z crew do crew a první pletky se zákonem za drobnosti, které se pod Eiffelovou věží netolerovaly. Po éře pouličního materiálu s neoficiálním razítkem přichází na svět v roce 2005 debut La Main Sur Le Coeur, který berou tamní přívrženci hmotných kusů doslova útokem. 

Sinik na další materiál dlouho čekat nenechal, neboť po roce vychází Sang Froid, kterého se prodává 300 tisíc kusů a dav je stále lačný. Následují hudební ocenění ve francouzských hitparádách. V té době si už notuje, že neuposlechl v dětství rodiče, kteří z něj chtěli profesionálního fotbalistu. Ulice však zanechává v jeho životě další velkou jizvu v podobě několika pobytů ve vězeňských zařízeních, kde je sice vždy na chvíli, ale přeci jen pravidelným návštěvníkem. Obchod s drogami, držení zbraní, jízda bez řidičáku nebo loupeže mu jsou sečteny a trestu neuniká. To brzdí i jeho umělecký rozvoj, který však v celé alespoň částečně oprašuje.

Ve Francii je tento čtyřiatřicetiletý rapper považován za tamního Eminema, i když on sám toto přirovnání nerad slýchává. V jeho tvorbě je cítit ovlivnění legendami typu NTM nebo IAM. V současné době, kdy tuto evropskou spojnici s USA brázdí trendové zvuky, přichází Sinik 13. dubna s poctivou deskou Immortal II, která obsahuje čtrnáct plnohodnotných stop obohacených o hostujícího Lartista. Vydáno tradičně pod stájí Six-O-Nine. Kritický pohled na těžký život na předměstích a každodenní boje, které tamní obyvatelé svádí o své přežití jsou skvěle ventilovány obsahem i formou jeho projevu. 

Tracklist:

01. Inhumain 
02. Le Cancer De La Banlieue 
03. Contradictions
04. Repenti 
05. Au Bout De Ma Life feat Lartiste
06. D.E.A.D. 
07. Vegeta
08. J’ai Plus 20 Ans 
09. Nuits Blanches 
10. Quand Je Serai Grand 
11. Vie D’artiste 
12. Insolent 
13. Assume
14. Le Diable Avec Du Rouge A Levres
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná