RUKAHORE_SHOP_BANNER

Má Rapsody nejlepší album poslední dekády? Podle Busty Rhymese ano

Marlanna Evans byla i před skladbou Complexion, do níž přispěla v roce 2014 Kendricku Lamarovi na jeho albu To Pimp a Butterfly, výraznou rapovou tváří. Rapsody se však svou nečekanou účastí na mainstreamové nahrávce dokázala výrazně zapsat do povědomí ještě širšího okruhu posluchačů. Následovalo úspěšné loňské EP The Crown, několik vedlejších singlů, smlouva s Roc Nation a nyní zde máme v pořadí druhou studiovou nahrávku, o níž Busta Rhymes prohlásil, že je nejlepším rapovým albem poslední dekády.

 
Letošní dosavadní ticho skončilo, když královna Jamla Records ohlásila album Laila's Winsdom. Jen pár týdnů promování stačilo k tomu, aby se její druhý studiový release stal jedním z nejočekávanějších nosičů začátku podzimní sezóny. Tomu ostatně pomohl například Busta Rhymes, když jej podle serveru themaven.net označil za nejlepší desku desetiletí a nejlepší nahrávku z úst female MC vůbec.
 
„Hudebně jsem nejvíc textařka," cituje autorčino vyjádření k nahrávce server hotnewhiphop.com. „Vyprávím příběhy. Myslím, že směřuju k tomu, zvlášť pro ženy, representovat jinou stranu toho, co žena v hip hopu znamená. Jsem jiná ukázka a jiná možnost toho, kým můžete být. Ženy umí rapovat a muži se s tím mohou ztotožnit. Říct nevyřčené příběhy a být součástí kultury, která je stále lyrická a stále cení samplované beaty. To je moje směřování. Lidi si za mnou pro párty skladby nechodí."
 
 
Releasu předcházelo vydání singlu Power. Laila's Winsdom nabízí dohromady čtrnáctku skladeb, na nichž se produkčně podíleli The Soul Council, Nottz, hudebník Terrace Martin (známý například svým příspěvkem do Lamarova masterpiecu To Pimp a Butterfly) a chybět nesměl ani Rapsodiin parťák 9th Wonder. Za mikrofonem podpořili nahrávku například Kendrick Lamar, Anderson .Paak, Black Thought, BJ the Chicago Kid, Busta Rhymes, Musiq Soulchild, Gwen Bunn, Lance Skiiiwalker či trio Moonchild
 
Již z prvního poslechu je jasné, že desce Laila's Winsdom se vyplatí věnovat pozornost. Ať už díky Bustově smyslné sloce, schované na konci výborné skladby You Should Know, nebo tomu, jak Marlanna noblesně pohřbila svým výkonem Lamarovu sloku, jenž v songu Power zajel svůj lyrický standart. Pozoruhodná je též celistvá a přitom pestrá hudební složka, jež pracuje jak se samply tak muzikálními příspěvky dalších přizvaných hudebníků. O tom, zda bude druhý studiový nosič královny Jamly tak zásadní, jak prorokoval Busta Rhymes, však rozhodnou posluchači.
 
Album Rapsody - Laila's Windsom pávě vychází. Část alba si můžete poslechnout v živém podání ve videu pod tracklistem. Doporučujeme.
 
Tracklist:
1. Laila’s Wisdom
2. Power f. Kendrick Lamar and Lance Skiiiwalker
3. Chrome (Like Ooh)
4. Pay Up
5. Ridin’ f. GQ
6. Sassy
7. Nobody f. Anderson .Paak, Black Thought and Moonchild
8. Black and Ugly f. BJ The Chicago Kid
9. You Should Know f. Busta Rhymes
10. A Rollercoaster Jam Called Love f. Musiq Soulchild and Gwen Bunn
11. U Used 2 Love Me f. Terrace Martin
12. Knock On My Door f. BJ The Chicago Kid
13. OooWee f. Anderson .Paak
14. Jesus Coming f. Amber Navran
 
 
 
Zdroje: themaven.net, hotnewhiphop.com, billboard.com
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná