Luda zpátky ve hře. Lepší než kdy předtím?

Na pět let se zavřeli dveře za velikánem jižního stylu zámořského hip hopu. Vyplul opětovně na povrch začátkem tohoto roku, kdy ohlásil svoje další album. Čekání je u konce a Ludaversal se nabízí v plné parádě. Dokáže obstát proti předchozím legendárním počinům jako je Chicken'n'beer?

Poctivých 14 stop čeká na majitele standartní verze, ta De Luxe je obohacena o další 4 skladby a rozhodně je neradno ji prohlížet. Zůstává věrný svému osobitému zvuku a jediněčné flow, která jeho kariéru zdobí jako koruna, ale lety se zvládne i vyvíjet a tak je Luda pořád aktuální a zároveň si zachovává svou charakteristickou ležérnost a vtip.

Vtipnými hláškami a punchlines rozhodně na albu nešetřil, vypouští jednu perlu za druhou a ikdyž většina hlášek zřejmě nezlidovatí, je to příjemné spestření poslechu, které vykouzlí úsměv na tváři. Zároveň však nacházíme i vážnější témata, třeba ve skladbě Ocean Skies, která je věnovaná jeho zosnulému otci, nebo This has been my world, kde rozebírá své problémy a úskalí v showbiznisu.

Zajímavou část tvoří i producenti, kterých se zišla široká paleta a nacházíme beaty od undergroundového Davida Bannera až po mainstreamovou megahvězdu Davida Guettu. Svou slokou přizpel třeba CeeLo Green, Usher, nebo i r'n'b legenda John Legend.

Ludaversal rozhodně žádného fanouška Ludacrisovi předchozí tvorby neurazí, je však možno jej řadit spíše k středoproudovému materiálu a některé popové prvky výrazně ubírají na výsledné hodnotě.

Tracklist:

1. “Ludaversal Intro”
2. “Grass Is Always Greener”
3. “Call Ya Bluff”
4. “Lyrical Healing”
5. “Beast Mode”
6. “Viagra (Skit)”
7. “Get Lit”
8. “Come and See Me (Interlude)”
9. “Come and See Me” (Feat. Big K.R.I.T.)
10. “Good Lovin” (Feat. Miguel)
11. “Ocean Skies” (Feat. Monica)
12. “Not Long” (Feat. Usher)
13. “Charge It To the Rap Game”
14. “This Has Been My World”

Deluxe Edition:
15. “Money” (Feat. Rick Ross)
16. “Problems” (Feat. Cee Lo Green)
17. “In My Life” (Feat. John Legend)
18. “Burning Bridges” (Feat. Jason Aldean)

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná