Londýnský Wiley ti pomůže rozeznat lídry od hadů

Pokud někdo při konverzaci zamíří na ostrovní scénu, napadnou mě vždy jména Wiley a Dizzee Rascal. Oba toho mají již mnoho za sebou nejen po koncertní stránce, ale i počtem zářezů ve své diskografii. A právě prvně jmenovaný přináší v posledních dnech do hry další svůj materiál nesoucí název „Snakes & Ladders“.

Grime MC z východního Londýna, který má karibské kořeny, o sobě dal prvně vědět kolem roku 2000, první sólové album Treddin´on Thin Ice vyšlo o čtyři roky později. Loňského roku získal s deskou Ascent velký úspěch, ačkoliv autor později přiznal, že byl s výběrem singlů nespokojen. V říjnu dva tisíce jeho skalních fanoušků podepsalo petici, která byla na Towel Hamlets předána starostovi Lutfurovi Rahmanovi. Jednalo se o žádost o vystavění pomníku jejich oblíbenému umělci. Wiley sbírá na ostrovech jedno ocenění za druhým a patří ke stěžejním jménům ostrovního grimu.

V květnu vydané album bylo ještě horké, když Wiley už do světa křičí zprávu o své desáté dlouhohrajce, kterou avizuje již v srpnu první singl Flyin. Koncem roku dokonce na veřejnost uniká seznam skladeb nové desky, a tak se Wiley rozhodne vše hodit do koše a začít zcela od začátku. První singl byl představen posluchačům 25. září tohoto roku a album na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve stáji Big Dada dostává zelenou 3. listopadu. 17 skladeb doplňují jména již osvědčená, ale i zcela nová. Lze tu narazit na interprety jako Teddy, JME, Flirta D, Stormzy, Solo 45, JR Writer, Problem, Gudda Gudda, Cam´ron, Fotsie a mnoho dalších. Výsledek je temnější než jeho předchůdce, přesto však neodbočuje nějak mimo to, co je od autora očekáváno. 

Tracklist:

01. Snakes & Ladders (Part One)
02. On A Level
03. From the Outside (feat. Teddy & JME)
04. No Skylarking
05. Busy
06. Drive By (feat. Flirta D)
07. Badman
08. Step 21
09. Grew Up In (feat. Stormzy & Solo 45)
10. Lonely (feat. JR Writer, Problem, Gudda Gudda & Cam'ron)
11. BMO Field
12. Reel Off (feat. Footsie & Wrigz)
13. Bloodtype (feat. Wrigz)
14. Flying (feat. Chip) [Zdot Remix]
15. What’s On Ya Mind?
16. Hollow Da Don - Bars
17. Snakes & Ladders (Part Two)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná