RUKAHORE_SHOP_BANNER

Legendární Kaliber 44 nespí ani v roce 2018. Abradab šestým sólem potvrzuje kvalitu z Katovic

Před dvěma lety jsme měli na letišti v Hradci Králové možnost vyzpovídat legendy polského rapu z Katovic. Kaliber 44 se vrátil do aktivního režimu a vydal úspěšné album „Ułamek tarcia“. O dva roky později to sice na další týmový materiál nevypadá, přestože se Joka i AbradAB objevili na poslední desce Pokahontaz. Smutnit ale nemusíme. Druhý jmenovaný po šesti letech oprášil i sólové ambice a vypouští šestou studiovku označenou názvem „048“.

Pod hlavičkou stáje Mystic Production vychází nový dlouhohrající materiál 23. listopadu a čítá celkem dvanáct věcí. Hosty bys hledal marně, pokud tedy mezi ně počítáš týmového parťáka Joku, který se objevuje v poslední skladbě „Yee boy“. Dlouho očekávaný produkt jednoho ze zakladatelů Kaliber 44 byl u veřejnosti oznamován singlem „Air“, ale určitě je vhodné si poslechnout i druhou věc „Wir“.

„Několik let jsem prakticky neposlouchal trueschool. Nechtěl jsem se zaseknout na jednom bodu a nemít co nabídnout. Poslouchám teď víc i nové věci, v hlavě mi bzučí nové nápady a dělám i moderní beaty. To však neznamená, že bych kalkuloval a chtěl jenom prodávat. Moje nová deska je směsicí boombapu a trapu, ke které se přistupovalo tak, aby z ní byla cítit láska k hudbě. Texty jsou experimentální, ideologický, společenský, ale i politický. Mám rád, když můžu závažnost mísit s posměchem,“ nechal se slyšet AbradAB.

Tracklist:

1. Pio
2. Powietrze
3. Tańcz
4. Czesze Cię
5. Horyzonty
6. Capa
7. Odpalam
8. Złe oko
9. Wir
10. Blask
11. Luz
12. Yee boy + Joka
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná