RUKAHORE_SHOP_BANNER

Label Prosto ožívá. Jak velký posun značí nové album PMM?

Nestydět se vytáhnout paty z baráku platí možná ještě více jak o turistice o samotné hudbě. Tuzemský břeh bude uchu vždy lahodný, neboť je mu kulturně nejblíže a mluvené slovo je v mateřském jazyce, ale všechen domácí produkt nemusí být citelně na vrcholu. Přestože je mnohé převzato ze západu, učit bychom se mohli i od severních sousedů z Polska, kteří každoročně posílají do hry kvantum vysoce kvalitních desek, kterým nechybí nadstandardní produkce i obsah v textech. Co nového nabízí stáj Prosto a parta ze Štětína?

Před dvěma lety jsem měl možnost je vidět na živo na HH KempuHradci Králové, již dříve mě praštil přes nos jejich track Wstawaj z alba Poza Horyzont, na kterém se objevil ve sloce i O.S.T.R a refrén obohatil Grubson. PMM byli vždy obklopeni silnými jmény ze své země, na posledním albu z roku 2013 lze připomenout třeba Palucha či Hadese. Nové album je také nepostrádá, neboť zde můžeme narazit na Kaliho, VNM nebo Kacpera. Prostředně jmenovaného můžete na živo vidět již za měsíc právě na hradeckém letišti. 

PMM je zkratka Polski Mistrowski Manewr. Tahle čeládka ve složení Glowa, S.Z.W. a Weźu o sobě dala vědět v roce 2008 albem Polski Mistrowski Manewr, která sklidila vcelku ohlas. Poslední dvě alba však už byly zcela jiný level, s nimiž si budovali dobré zázemí i mimo své rodné město a dá se s jistotou říct, že jejich nový produkt zasáhne nejen Polsko, ale i zahraniční konzumenty. 

Album nesoucí název W strone światla vychází 26. června pod hlavičkou stáje Prosto a obsahuje 19 skladeb. Hned úvodní singl s názvem Przetrwać mě upoutal svou zajímavou kadencí a chytlavým beatem, který neomrzí ani po desátém poslechu. Tím hlavním štěstím pro posluchače je fakt, že celé album nabízí silné skladby a nejedná se o jeden zvučný singl obklopený doplňkovým materiálem. Jubilejní pátá deska je velkým posunem nejen v rapu, ale i v produkční stránce, která je výčtem jmen velmi pestrá a přesto ji pojí jedno pouto. Autoři už jen dodávají, že toto album má být průlomem v jejich kariéře a vystoupení ze stínu a já to mohu jen potvrdit. 

Tracklist:

1. W stronę światła
2. Nie ma takiej chwili jak dziś feat.Kali
3. Na ścieżkach cierni
4. Wielcy marzyciele feat.VNM
5. Ból przeżyć
6. Przetrwać
7. Podążamy za sobą feat. Kacper HTA
8. Od wtedy do dziś
9. Niech spłonie dach
10. Ponad wszystko
11. W górę
12. Zakazane pragnienia
13. Nie śpię nigdy
14. Na chłodne dni
15. Przy sobie
16. Outro
 
Bonus Tracky:
17. To dopiero początek
18. Poczuj coś
19. Na ścieżkach cierni Street RMX
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná