RUKAHORE_SHOP_BANNER

La Coka Nostra natočila zatím své nejšpinavější album. Metalová inspirace ale zůstává

Po singlu Stay True a nedávném EP Slaine Is Dead, jež natočil bokem bostonský člen La Coka Nostra, se nabízela varianta, že nové album To Thine Own Self Be True by mohlo být zatím jejich nejšpinavější nahrávkou. Slibovaná produkce od The Arcitypea, Marca Pola a dalších trueschoolových jmen se nakonec skutečně sešla a nové album LCN obstojí i bez výrazného zastoupení metalových prvků. Nebo tam přece jen jsou?

 
První album A Brand You Can Trust z roku 2009 bylo v některých věcech průkopnické - lehce exotické samply, místy zapojení kytary a společná alchymie, vzniknuvší  kolem spojení Ill Billa a Slainea s House of Pain pomohly LCN utvořit si celkem stabilní základnu fanoušků. Později kapelu opustil Everlast a La Coka vydala album Masters Of The Dark Arts, kde zazněla výrazná metalová esence.
 
Na novém albu To Thine Own Self Be True jsem očekával návrat ke strohým, ale barvitým samplům. Toho se mi zejména v první polovině desky dostalo. Singly Stay True a Waging War doplnil i působivý videoklip k úvodnímu bangeru Dark Day Road. Působivý storytelling s vynikající produkcí DJe Eclipse podávají Slaine a Ill Bill ve písni Murdered Tonight. Obzvlášť Slaine potvrdil vynikající formu, kterou načal už na svém sólovém EP Slaine Is Dead z minulého měsíce. Jeho kondice dává hodně úvodu již zmíněné Dar Day Road i titulní, závěrečné skladbě To Thine Own Self Be True.
 
 
Fanoušci zrychlených samplovaných vokálů si oblíbí track Blind, jehož monumentální buben osedlal Marco Polo. Je zajímavé, že přesně v polovině alba se cosi zlomí a s písní Crispy Innovators přichází opět stará dobrá metalová inspirace, kde hostuje (nedávno také sólový) Vinnie Paz. Závěrečné songy jako High Times nebo Now or Never jsou podány i produkovány celkem přímočaře, všechno však uzavírá zdařile naléhavá pilotní střela To Thine Own Self Be True. Vzhledem k ústřednímu motivu desky se nedivím, že si LCN pro novou desku vybrali právě trueschoolové aranžmá.
 
Přestože jsme o novém albu psali hned několikrát ještě před vydáním, po prvním poslechu můžeme nosič doporučit a je jedno, jestli jste vyrůstali u Peteho Rocka nebo sjíždíte metal.
 
Album La Coka Nostra - To Thine Own Self Be True právě vychází a můžete si ho poslechnout prostřednictvím přehrávače pod článkem.
 
 
01. Dark Day Road (produced by J57)
02. I Need Help feat. Sick Jacken (produced by Leaf Dog)
03. Waging War feat. Rite Hook (produced by The Arcitype)
04. Murdered Tonight (produced by DJ Lethal)
05. Stay True (produced by Statik Selektah)
06. Blind feat. Q-Unique & Sadie Vada (produced by Marco Polo)
07. Crispy Innovators feat. Vinnie Paz (produced by Vherbal)
08. Archie Bunker feat. Nems (produced by DJ Lethal)
09. High Times feat. Sick Jacken (produced by Salam Wreck)
10. America feat. Apathy (produced by DJ Lethal)
11. Now Or Never feat. SKAM2? & Rite Hook (produced by DJ Lethal)
12. To Thine Own Self Be True feat. Rite Hook (produced by ChumZilla)
 
Zdroje: lacokanostra.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná