RUKAHORE_SHOP_BANNER

Královský bunkr otevřel svůj poklop. Ven se valí čistá strikce

Německo je zemí, kde rap vládne. Dost možná Německo vládne svým rapem celé Evropě. Alba, u kterých kvalita s lehkostí zastíní i zámořské projekty, vychází u našich západních sousedů jako na běžícím páse. Když koncem roku 2016 ohlásily dvě největší legendy společné album, padla huba nejednomu skalnímu fanouškovi. Dnes je "Royal Bunker" realitou, kterou bys neměl ignorovat

Co by se stalo, kdyby Tupac a Biggie žilí? Udělali by někdy společné album? Jestli ano, povedlo by se? I tyhle otázky zaplavují hlavu nejednoho fanouška klasického amerického boombapu. Když tuto analogií přesuneme do Německa, vybaví se jasně dvě jména, která za svých 20 let kariéry nepřevlékla kabát a zůstala věrna esenci rapu, která je vynesla až k legendárnímu statusu. Dámy a pánové, Royal Bunker otevírá svůj poklop. Račte nahlédnout dovnitř a spatřete strikci, která se dost možná již nebude opakovat.

Sidovo Das Goldene Album je zcela bezpochyby jeho nejlepším počinem kariéry. Návrat muže s maskou uvítal snad každý fanoušek scény u našich západních sousedů. Masku vyměnil ze stříbrné za zlatou - proč taky ne. Jeho zásluhy na propagaci rapu v německu jsou neodmyslitelné a léta ve hře mu zlatý status zaručují doživotně. Ale co když řekneme Essahdamus? Je vám hned jasné, o koho jde? Nebo chlápka jménem Kool Savas nějakým způsobem pořád obcházíte? Pokud ano, je čas si doplnit poznámky. Savas je na scéně stejně dlouho jako Sido. Jeho poslední mixtape je toho živým důkazem. Teď již začínáte chápat tu analogií k Biggiemu a Pacovi?

Das Goldene Album nemá mnoho hostů. Jednim z nich byl právě Savas a skladba Masafaka nabrala několik miliónů views během prvních dnů od vydání klipu. Když pár týdnů poté přišlo ohlášení albumu Royal Bunker, bylo jasné, že půjde o velice kvalitní materiál. To jsme však nevěděli, že nám tyhle dva klasici naservírují rovnou 14 plných pecek. Hosty na albu najdeme tři. Z toho rapující je jenom jeden - Marteria. Další dva doplňují svým zpěvem refrény. Proč taky angažovat mnoho hostů, když váš rap má kvalitu, jakou disponují Sido se Savasem? Du die Wunde, wir sind die Saltz drin. Vy jste ranou a my solí do ni. A tak přesně se musí cítit po poslechnutí tohoto alba zbytek německé scény. Slovní atletika, předbíhání se v metaforách. Punchlines z tohoto alba tečou v proudech a vy se v nich topíte od prvního do posledního tracku. Produkce trhá rektální otvory. Vaši sousedé vás i s průměrným hifi systémem znenávídí již při prvním poslechu. A to je fér, ne? Tak na co ještě čekáte? Pokud vám album ještě nehraje, učiňte tak. A to okamžitě!

Tracklist:

01 Haste nich gesehen
02 Royal Bunker
03 Jedes Wort ist Gold wert
04 Unterschied
05 Wenn ich oben bin
06 Hall of Fame
07 Freund/Feind
08 Keene Probleme
09 Neue Welt feat. Lakman
10 Meine Pflicht
11 Haie feat. Nico Santos
12 Alles noch beim Alten
13 Normale Leute feat. Marteria
14 Leben geben
 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná