RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kompilace Shady XV odkrývá nevydaná tajmeství

Nejdrzejší skrček hiphopového žánru o sobě zase dává pořádně vědět. Po různě přijatém ale dobře prodávaném završení Eminemovi životní cesty v podobě alba "Marshall Mathers LP 2" tentokrát přichází na řadu další nevyrovnaný účet. I když tento je o poznání příjemnější, než všechny pohnuté osudy rappového bouřliváka. Totiž vydavatelství Shady Records, které bílá ikona černé muziky založila v roce 1999, slaví patnáctileté výročí své existence a s fanoušky jej oslaví v podobě dvoudiskové kompilace "Shady XV", která vychází 24. listopadu.

A které patro narozeninového dortu Shady Records je nejsladší? To, které v sobě ukrývá disk "X". Zde totiž uslyšíte zbrusu nové skladby z tvorby umělců, kteří pod Shadyho vydavatelství spadají. Nechybí tedy věrní parťáci z D12, Slaughterhouse nebo Yelawolf, ale přidali se také například Skylar Grey, Sia, či Kobe (pokud jde o vokály) nebo třeba Danny Brown a Big Sean (pokud jde o rap). Produkci alba si rozebrali Statik Selektah, Boi-1da, DJ Premier, Emiile Haynie, John Hill a další. Výkonným producentem pak není nikdo jiný, než sám zakladatel labelu Marshall Mathers. Po úspěšných singlech "Guts Over Fear" nebo "Detroit vs. Everybody" nyní přichází poslední ochutnávka před vydáním s názvem "Psychopath Killer", kde nechybí zastoupení jak Slim Shadyho tak jeho kumpánů Yelawolfa a Slaughterhouse, kterou si můžete poslechnout níže.

Jak jsme již nakouslili v předchozím článku, druhý disk "V" se nezabývá jen největšími hity, za jejichž zveřejněním stálo Shadyho vydavatelství, ale nabízí také remixy či nevydané verze známých skladeb. Takže kromě téměř kultovních pecek jako "I Get Money", "In Da Club" či "My Band", si posluchači mohou vychutnat původní verzi známé skladby D-12 "Purple Hills", jejíž název "Purple Pills" musel být kvůli příliš zfetovanému obsahu později pozměněn, pokud chtěl konkurovat mainstreamovým umělcům. Ještě zajímavější je pak dosud vůbec nevydaná demo nahrávka Eminemovi mnohokrát oceněné písně "Lose Yourself" ze soundtracku ke snímku "8 Mile", kterou též přikládáme pod článkem.

Kompilace "Shady XV" vychází 24. listopadu a k sehnání je jak ve fyzické tak digitální distribuci.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná