Koketování s avantgardním hip hopem na trase Česko - Panama

Vše začalo před 7 lety odkliknutím banálního tlačítka: "přidat do přátel" mezi prof.Neutrinem a Milou Lombardo, geograficky mezi srdcem Evropy - Českou Republikou a Panamou v centru Latinské Ameriky. Po letech virtuální komunikace a společné oblibě v elektronice a poezii, nakonec přátelství vyústilo v konkrétní spolupráci v podobě EP "Canal/Průplav", aniž by kdy došlo k setkání ve fyzickém světě.

EP "Canal/Průplav" hudebně vychází z indie elektronické scény, avantgardního hip-hopu a soundartu. Koncepčně se jedná o zhudebnění básní literárních klasiků jako E. A. Poe, Pablo Neruda, Ch. Baudelaire, J. L. Borges a W. Blake, v přípavě jsou A. Crowley, Keats nebo G. Lorca. Básně mají společnou myšlenku i jistou dekadentní až snovou atmosféru blízkost smrti. Motto: Je příliš málo času zůstat celý život na tom samém místě ve strachu ze smrti. Ne. Smrt je výzvou jít za svým snem a novými možnostmi. Blízkost se vzdaluje a dálka se přibližuje.
 
Dá se říct, že celé album vzniklo "na dálku" ale dokazuje plodné možnosti spolupráce v spletitém bludišti hyperprostoru za využití zcela běžných prostředků mobilní komunikace. Subtilní hlas Mily Lombardo byl nahrán přes mobilní telefon. Hudba a mix prof. Neutrina byla vytvořena za pomocní běžně dostupného softwaru a samplů. A dokazují, nestejně tak jako básník si může vzít pouhou tužku (nebo myš), tak i hudebník může využít těch nejdostupnějších prostředků, aby mohl zhmotnit svou vizi. Zároveň jde o hold klasických básnických skvostů, které jsou zároveň propojením obou kontinentů Evropy a Latinské Ameriky a nepodléhá, stejně jako hudba žádným geografickým omezením. 
 
 
Hudebně nové EP navazuje na starší Neutrinovi alba "The Unquiet Invisible" (Maitrejah, 2010) nebo "Cosmix Songs" (Muteme, 2006). Výtěžek z prodeje by měl podpořit společné setkání protagonistů a umožnit dokončení alba a připravit živá vystoupení. Další část z prodeje EP půjde na podporu dodržování lidských práv ve světě. EP je zároveň věnováno všem cca 28.000 lidských obětí, které položily svoje životy při stavbě Panamského průlavu. RIP.
 
Tracklist:
1. CLOSE YOUR MIND (ANONYM)
2. A DREAM WITHIN A DREAM (E. A. POE)
3. SÓLO LA MUERTE (PABLO NERUDA)
4. THE DEATH OF LOVERS (CH. BAUDELAIRE)
5. A QUIEN ESTÁ LEYÉNDOME (J. L. BORGES)
6. THE ANGEL (W. BLAKE)
7. LIVE AT THE DEAD ACADEMY (BONUSTRACK FOR METACRITICS)
 

K poslechu:

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná