Koho v Polsku podpořil Rytmus, Maiky Beatz nebo německý Olexesh?

Pokud bychom hledali bašty polské scény, je třeba se zaměřit především na trio tamních epicenter, kterými jsou Varšava, Katovice a Poznaň. Jedno z nejstarších měst této země je rodištěm hned několika velice silných jmen, která nejsou neznámá i českému publiku. Není však nutné si dokola opakovat historii a zásluhy, podívejme se na aktuální desku Palucha, která si respekt zaslouží i bez nostalgické slzy.

Lukasz Paluszak se narodil v Poznani v roce 1985 a na samotném počátku své tvorby kopal za tým Aifam. Od roku 2004 se však naplno položil do své sólové kariéry, je členem spolku Synthetic Mafia a v roce 2013 nahrál s kolegou z labelu Kalim společnou desku „Milion drog do śmierci“. Dlouhodobě patří Paluch mezi absolutní elitu polské scény, jeho texty jsou lemované zahraničními beaty a v rámci tuzemské spolupráce spojil síly již téměř s každým, kdo za to v jeho rodné zemi stál. Není proto žádným překvapením, že na nové desce zvolil účast i zahraničních rapperů.

Sedmé studiové album nesoucí název „10/29“ vyšlo 4. března již tradičně pod záštitou vydavatelství BOR Records. O hudební stránku věci se postarali producenti Julas, Grrracz, Chris Carson, SoDrumatic, Sherlock nebo pro české publikum aktuálně známý Maiky Beatz. Mezi hosty na mikrofonu lze zaznamenat Rytmuse ze slovenského kolosu Kontrafakt, z německa Olexeshe, jenž se objevil i na poslední desce Sida, z Francie S. Při Noira a z Polska například Ras Lutu. Nová dlouhohrajka obsahuje celkem 18 skladeb přítomni jsou i hračičkové s gramofony, které zastupuje DJ Taek, DJ Show a DJ VaZee. 

Tracklist:

1. Po właściwej stronie (prod. Julas)
2. 10/29 feat. Dj Taek (prod. Julas) 
3. OneWay OneLove OneCrew feat. Ras Luta (prod. Grrracz)
4. Taki jestem (prod SoDrumatic)
5. Zostało w nas feat. Olexesh, Dj Show (prod. Maiky Beatz)
6. Co na to Paluch? (prod. Julas)
7. Halo Ziemia (prod. Julas)
8. Przyziemne Sprawy feat. Rytmus (prod. Grrracz)
9. Swoje Miejsca (prod. Grrracz)
10. W kawałkach (prod. Julas)
11. Odpocznij (prod. Julas)
12. Impuls (prod. Grrracz)
13. Maniak feat. Gedz (prod. ChrisCarson)
14. Nerwy Stres (market love) (prod. Julas)
15. Pierwszy Świat feat. S.Pri Noir (prod. Grrracz)
16. Czyste Złoto feat. Dj VaZee (prod. SoDrumatic) 
17. Trzy (prod. SherlOck)
18. Na spokojnie feat. Dj Taek (prod. Maiky Beatz)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná