RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kendrick Lamar vyslechl fanoušky a nabídl kompilaci nevydaných skladeb. Bez názvů

Nevím proč, jsem si říkal, že s Kendrickem Lamarem ve svém playlistu počkám. I když jsem se nechával dlouho přesvědčovat, že mladý comptonský rodák je něčím, co se musí slyšet, nebyla to chyba - k jazzově zabarvenému hudebnímu tributu "To Pimp A Buttefly" jsem prostě musel dospět. O to snazší a chutnější by tak být zpracování projektu "untitled unmastered", který Kendrick vydal bez předchozího ohlášení 4. března.

 
Zatímco někdo nazývá osmičku nových skladeb o celkové stopáži třicetičtyř minut K-Dotovým regulérním albem, zahraniční magazíny zůstávají spíše u označení "projekt". Kendrick vydal celý kousek bez předchozího upozornění a písně zatím zazněly pouze na některých vystoupeních. 
 
Teprve na předávání cen Grammy 2016 osmadvacetiletý autor odhalil, že má v zásobě několik skladeb, které to nedotáhly na To Pimp a Butterfly. „Mám celou místnost materiálu, kterej miluju, a kde clearing samplů nebo tak běžné věci jako termín, způsobily, že se nedostaly na album," citoval Kendrickovo prohlášení magazín Rolling Stone. Nový poslech z dílny jednoho z nejúspěšnějších autorů posledních let by se tak dal nazvat spíš kompilací.
 
Tracklist je stejně minimalistický jako obal celého (digitálního) releasu. Všechny písně se názvem drží podtitulu desky "untitled", liší se od sebe pouze pořadovým číslem a nesou vždy označení kokrétního data. Asi nejzajímavější stopou je však osmiminutová skladba 2014 - 2016.
 
Stejně tak doporučujeme skvěle utahaný začátek autorovy sloky v untitled 02: "I'm sick and tired of being tired / I can't pick a side, the Gemini / Prophesize if we living, I / Promise momma not to feel no lie". Hudebně pak celá věc navazuje na To Pimp a Butterfly.
 
Projekt "Kendrick Lamar - untitled unmastered" je k poslechu na spotify. Další platformy budou následovat.
 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, rollingstone.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná