RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kdo z berlínské bašty posílá své manifesty do rodného Rakouska?

A tak táhnul Evropou, než nakonec na sídlišti v Berlíně zapustil kořeny tak pevně, že ho to nejen s místní komunitou svázalo do dnešních dní. Tak by se dala charakterizovat pouť rakouského předního rappera, jehož předci pocházeli z Itálie a do Vídně odešli s vidinou lepších zítřků. Ty RAF Camora přeci jen našel, ale ještě o zemi dále, konkrétně v metropoli Německa. Jak si vede jeho čtvrtý oficiální nosič pojmenovaný jednoduše „Duch“?

Raphael Ragucci to neměl v životě vůbec jednoduché. Ve čtrnácti ho svět hip-hopu očaroval natolik, že začal vytvářet první beaty a rapovat (zajímavé je, že tehdy ve francouzštině). O rok později utekl dokonce z domova a rok se potuloval na ulicích historické Vídně. Během této doby poznal Rapatoie, který mu svým způsobem ukázal cestu. V sedmnácti již nejen v rakouské metropoli věděli, kdo že to svým verbálním kanonem okouzluje jejich mládež. Klíčové bylo asi skřížení talentu s Joshi Mizu, což dalo tehdy za vznik Balkan Expressu.

Přesuňme se až do roku 2016, kdy je autorovi alba „Ghost“ již 31 let a svým dílem navazuje na tři předešlé. RAF Camora je vlastníkem labelu Indipendenza, pod kterým také deska o šestnácti tracích vychází. Stalo se tak přesně v půlce dubna a mezi hosty je možné zaslechnout například persóny typu Kontra K, Bonez MC nebo Farid Bang. Hned po prvním pozření je nutné ocenit autorovu univerzálnost a hudební všestrannost, kterou disponuje i zde. Přítomnost živých nástrojů je pak už jen lahůdkou, kterou ocení každý labužník. 

Novou desku „Ghost“ budou mít škatulkátoři velmi těžké zařadit, neboť se vymyká doposud vydlážděným cestám, kterými se většina scény ubírá. Vhodné je se zaměřit i na textový obsah, který nelze vstřebat po letmém projetí a je nutné celé desce věnovat více vašeho času. RAF Camora umí vytvořit striktně temnou skladbu, ale dokáže ve studiu zplodit i vážné téma s hlubokými myšlenkami. Asi proto bylo jeho další dílo na západ od nás tak vřele přijato i kritiky, kteří jindy koušou smrtelně. 

Tracklist:

01. R.R.B.B.
02. NOAH
03. Creator
04. Dдmonen
05. Schaufenster
06. So lala
07. Hero feat. Kontra K
08. Kaleidoskop
09. Panzer
10. Ghшst
11. Geschichte feat. Bonez MC
12. Mein Leben feat. Metrickz
13. Verzeih mir feat. Farid Bang
14. Nummer
15. Schlangen
16. Magnetisch
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná