Kdo je jediným Turkem v Německu, jenž si uchoval svou čest?

Ne každý Turek v Berlíně umí jen kebab a žije od výplaty k výplatě. Každý konzument německého rapu ví, kdo je Alpa Gun a odkud pochází. Bývalý člen Außer Kontrolle má venku šestou desku, která nás velice zajímá. Alpa Gun je hrdý Turek z ulice, který si dle jeho slov jako jediný uchoval svou čest.

Nová deska nesoucí název „Ehrensache II“ navazuje tam, kde tohle téma v roce 2012 opustil. Člověk znalý tamních poměrů hned ví, proč se na patnácti skladbách neobjevil Eko Fresh fyzicky, jen je hojně zmiňován v nepříznivém duchů. Alpa Gun sází na své priory, které jsou čest, rodina a bratři z ulice. Právě „čest“ je asi nejpoužívanějším slovem na celé desce a nemusíte se bát, že byste se při poslechu nudili.

„Ehrensache II“ vyšlo u našich západních sousedů 9. října a obsahuje hosty jako PA Sports či Jasmin Medeleine. Hned v titulní skladbě jste svědky hněvu vůči jeho krajanům. Naloženo dostane již zmínění Eko Fresh, ale i Bass Sultan Hengzt, Sido nebo rakouský Nazar. Někdo před vydáním namítal, zda Alpa Gun nepatří již do starého železa, ale on na tomto albu dokázal, že se opět technicky posunul a stále má co říct. Tím je i láska k německé metropoli, které věnuje celou skladbu „Berlin, Berlin“. 

.

Náboženské rozepře v Německu neřeší, hrdě stojí u Braniborské brány a je hrdý na to, že je občanem této země. Miluje svou rodinu a za nic by ji nikdy nevyměnil, což dokazuje ve skladbě „Helal Olsun“, což je svým způsobem druh dopisu pro jeho nejbližší. Nejemocionálnější dílo Alpa Guna bylo u tamních kritiků přijato rozporuplně, přesto si v žebříčcích prodeje vede vcelku slušně. 

Tracklist:

01. Intro
02. Ehrensache
03. Berlin Berlin feat. Jasmin Madeleine
04. Ich kann nicht mehr
05. Alpa Gun 2015
06. Für meine Brüder feat. Julian Kasprzik
07. Mein Style
08. Ehrenloser feat. PA Sports
09. Du und Ich feat. Mehrzad Marashi
10. Alles wird Gut feat. Emek 45
11. Kryptonit feat. Anonym & M-Jahid
12. Helal Olsun
13. Heimat feat. Crackaveli & Big Baba
14. Posse Track (Ehrensache Remix) feat. Anonym, Chase, Samra45, M-Jahid, Emek45, Azab Ata, Vira Lata, Hayat, Matondo, Tayfun089, S.I.A.D., Tokat, Cedric & Niekan
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná