RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kdo háže molotov cocktail všem autoritám?

Motorové pily místo hlasivek, texty plné násilí a denní reality ghetta. Víš už o kom je řeč? Ok, tak ještě jedna nápověda. Pink houses, Brownsvile. Už svítá? Ano, jsou to Onyx! Ta dvojice šílenců, která na posledním ročníku Hip Hop Kempu rozjela snad největší hell za celé 3 dny. A dnes jsou zpátky, aby ti naservírovali jejich EP plné názorů a emocií.

Onyx nikdy láskou k policejním složkám nehořeli, spíše naopak. I proto vzniká šest politicky a sociálně orientovaných skladeb a EP Against All Authorities. Po opakovaném střílení policie a vraždách nevinných obětí se nelze divit, že reakce přicházejí ze všech stran a rozhodně nejsou pozitivní. Fredro a Sticky jsou již víc než dvě dekády schopni opisovat a reagovat na součastné dění s tvrdostí a agresií, s kterou se jen málokdo může měřit. Tá číší i z tohoto EP, rozhodně nečekejte láskyplné texty ani žádné vyměklosti, jedná se skutečně o syrový rap, který vám zůstane ležet v žaludku.

Produkci si však na starost nevzali Snowgoons, ale míň známý undergroundový producent SCOPIC, který připravil nálož klasického boombapu. Při legendě Rass Kass se mezi hosty objevuje kanadský emcee Merkules, který naloží jednu z nejsilnějších slok celého alba a opět dokazuje svoje extrémní kvality. Největším překvapením je však mladý emcee SickFlo, který svým projevem k Onyxům jednoduše patří. Je možné, že si Fredro se Stickym našli náhradu za Sonnyho Seeza, který formaci před časem opustil?

Protestní alba, reagující a vzdorující době jsou dnes spíše raritou a v moři středoproudého prázdna působí jako majáky naděje, že rap, tak jak jej známe ještě pořád dýchá a má své právoplatné místo na scéně.

Tracklist:

1. Strike Bac feat. Sickflo

2. Against All Authorities

3. Look Like a Criminal feat. Merkules

4. Black Fatigue feat. Sickflo

5. Da Liquor Store feat. Ras Kass & Jasia'n

6. Fuck da Law

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná