Jak silnou ženou se Mary J. Blige cítí být v roce 2017?

První dáma soulového hip hopu. Autorka nespočetných hitů, vydávající od začátku devadesátek. Golden Era královna, kterou kdysi dychtivě poslouchali i nejtvrdší gangstas. Poslední roky tolik nezáří a na nové studiové album jsme čekali celé 3 roky. Dokáže si Mary J Blige udržet pozornost posluchače i v roce 2017? Strenght of a woman, její nové studiové album, skrývá odpověď.

Album vystavěno na minimu hostů vždy přitáhne mou pozornost. Autoři, kteří se nebojí jít s kůží na trh a dělat samostačné dlouhohrajky si zaslouží respekt už jen pro to, že nezaplácají svého fanouška hromadou featů, mezi kterými se vlastní odkaz a koncept rozplyne jak pára nad hrncem.Vyzrálost Mary J. Blige však nezandává přístupu, kde by kalkul a množství hostů hrálo první housle. Viděla, slyšela a dělala asi vše, co se od devadesátek dalo. Mihla se několik krát na stříbrném plátně, vlastní svůj osobní parfum, je majitelkou a šéfkou vlatního labelu, zkrátka a dobře, je to žena mnohých talentů. A ty se krásně projevují i v její hudbě. Album je pestrobarevné jako rozkvetlá louka z jara, avšak zachovává si své typické, soulové prvky a nikam si neulítá, i když pracuje s moderními bubny a lehkou hlasovou modifikací.

Po rozvodu v červnu 2016 se svým manželem Kendu-m, se kterým setrvali 13 let, netrvalo ani rok, než vyšlo nové album, které nese název Strenght of a woman. Obsahově je tedy jasné, kam MJB směruje. Zřejmě i proto minimum hostů. Je nutno zmínit, že po letech se Kanye West vytasil s poslouchatelnou slokou. Featuring DJe Khaleda a Missy Elliott už tak dobře nefunguje, avšak zbytek skladeb se však zavděčí vaši kapse a přináší Mary se vším všudy a hlavně s novým větrem v plachtách. Koupí tohoto kousku určitě neprohloupíte.

 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná