Jak má znít hudba v roce 2015? VR a Nobodylisten na to mají vlastní recept

Progres nebo poplatnost publiku? Invence nebo bludy z nudy? Jak zhodnotit krátce první album alternativně hiphopové dvojice VR/Nobody? Vždyť ona je docela výzva tu vytripovanou atmosféru jenom popsat. Zasněné abstraktní melodie s nádechem prvků samplingu či elektro. Vokální linka, která by připomínala české popové zpěváky, nebýt toho vážného zbarvení pod vrstvou efektů. A stejně jsem vám nenapsal ani polovinu.

 
Kdo zaznamenal nedávné Young Gunz Tour pod záštitou BiggBoss, mohl si všimnout i dvojky VR/Nobody. Zatímco VR je v první řadě zpěvákem, pražský producent Nobodylisten může být publiku známý už dřívějších spoluprací například s Delikem atd. Autoři se chlubí zejména velkou mírou invence směrem k elektronickému pojetí hudby. Alternativní Kapela s prvky R&B a Soulu nyní vydává své první album "YET".
 
 
Už samotný cover alba naznačuje, že VR/Nobody mají umělecky blíže k unikátům jako třeba WWW než například k PSH. Čtrnáct skladeb, které ve svém debutu VR a Nobodylisten připravili, se pak obešly bez účasti většího počtu hostů. Namísto Delika, který by mohl být fanoušky tak trochu očekáván, se na desce objeví Dalyb a Radimo.
 
Release prvního alba kapely také doprovází vydání nového singlu "Ona", jenž se však do finálního tracklistu nedostal. Na samotnou nahrávku se za to vecpal Pil C, u jehož sloky jsem řikal jestli rýmy: „Hej čubko, čekuj mou flow," v budoucnu nenahradí verš: „Zas pijem Gin s hoe". Kromě toho se jedná o jednu z mála příležitostí slyšet VR v češtině.
 
Album "VR/Nobody - YET" právě vychází. Zakoupit jej můžete prostřednictvím iTunes a další digitální a fyzické distribuce.
 
 
Zdroj: freshlabels.cz, facebook.com, youtube.com; Zdroj obrázku: facebook.com, soundcloud.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná