Hyperaktivní malíř promlouvá o tom, že ulice nezapomíná

Pokud bych alespoň jednou do roka nezmínil v nějakém článku polského rodáka Patricka Losenskyho, bylo by to podivné a hraničilo možná i z nezvěstnosti. Ono možná nebudeme daleko od pravdy, neboť Fler příliš mezi lidi nevychází a kdyby každý rok nevydal nějaké album nebo mixtape, možná bych ho po čase i vypustil z paměti. To ale není případ roku 2015, kdy po únorovém kusu Keiner kommt klar mit mir vypouští další regulérní desku.

A proč už tak záhy ještě téhož roku? Protože autor na své fans nezapomíná stejně jako název jeho desky, která dokazuje, že ulice si vše pamatuje. Dvanáctý oficiální dlouhohrající materiál vychází tradičně pod Maskulin Music Group a obsahuje šestnáct skladeb. Mezi hosty můžete narazit na německou smetánku v podobě Shindyho či PA Sportse. Fler samozřejmě nezapoměl na milovníky speciálních edicí, které jsou obohaceny třeba o instrumentálky, DVD, trička nebo plakáty.

Nečekej žádnou revoluci v obsahu, opět se jedná o kvalitní německé produkce, které mohou tuzemští hráči jen tiše závidět. Klasický gangsta rap plný battlu a hymen o síle ulice. Je to atmosférické, ponuré, syrové a tvrdé. Pokud jsem ještě před dvěma lety říkal, že Fler je poněkud za zenitem a asi už mi nic nenabídne, tak deska Weil die Straße nicht vergisst mě řádně praštila přes čumák přesvědčila o opaku.

Cover desky zabírá sídliště Pallasseum v Berlíně, kde Fler v roce 2002 poprvé přičuchl k graffiti. O tom svědčí i název desky, který dokazuje, že jeho stopy jsou v těchto panelech vryté navždy a ulice nezapomíná. Po prvních dnech v distribuci se tento nosič umístil na druhém místě v grafu prodejů v Německu. Sousední novináři s deskou nejsou spokojeni tolik, co já, neboť z ní cítí jednotvárnost, ale můj názor to neovlivní.

Tracklist:

1. Intro/ich mach Realtalk
2. Schon von klein auf
3. Rap wieder hart
4. Ich häng auf den Straßen
5. Zur selben Zeit feat. Jalil
6. So wie Frank
7. Strassenstaub
8. CCN Kinder
9. HRSN Gesellschaft feat. PA Sports
10. Weil die Straße nicht vergisst
11. Basstuning/Bordsteinfressen
12. Alles was ich kenne
13. Bild im Zement feat. Kurdo
14. Mit dem BMW feat. Shindy
15. Pallas
16. Pablo Escobar feat. Jalil
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná