Hudební mekka vyvrhla další zajímavý nosič aneb kdo je Professor Green

Velká Británie je země, ve které se nevyznají ani nejlepší odborníci přes hudbu, neboť zde vzniká každou noc něco nového a mnohdy i průkopnického. Nové trendy, zvuky a projevy, které jsou pro toto ostrovní království tak specifické. Mezi nespočtem začínajících tváří jsou však i stálice, jenž bodují pravidelně a přispívají do hry dalšími a dalšími dlouhohrajícími materiály. Další tváří, která se do tohoto cyklu zapojila, je Professor Green.

Stephen Paul Manderson je v Anglii lépe znám pod svým pseudonymem Professor Green. To už jsi pak tamní, ale i evropští fanoušci vybaví rappera, zpěvák a skladatele, který se nesmazatelně zapsal do tamní rapové scény. Rodák z Hackney započal kariéru na stagi coby freestyler, který na soutěži Jump Off MySpace získal první cenu, kterou bylo 50 000 liber. Psal se rok 2008, a přestože měl za sebou již jedno EP a mixtape, svůj debut si odbyl až v roce 2010 deskou Alive Till I´m Dead, která v jeho domovině zaznamenala nebývalý úspěch.

22. září tohoto roku nabídl posluchačům v pořadí již třetí album nesoucí název Growing Up In Public, ve kterém již podle názvu poukazuje, jak je těžké vyrůstat na ulici nebo po boku dychtivých médií. Tracklist o deseti položkách nabízí hosty jako James Craise, Tori Kelly, Mr. Probz, Rizzle Kicks, Whinnie Williams nebo Thabo. Album vyšlo pod labelem Virgin Records. Tématicky se Professor Green snaží tematicky navázat na svou předešlou desku At Your Inconvenience. První singly z desky si vedly velmi dobře na britských rádiích (BBC Radio 1 a další). Dostává se nám tak do ruky jedno z nejzajímavějších alb tohoto roku, které nám Britské ostrovy mohou nabídnout. 

Tracklist:

01. I Need Church
02. Dead Man’s Shoes (feat. James Craise)
03. Lullaby (feat. Tori Kelly)
04. Little Secrets (feat. Mr. Probz)
05. Name In Lights (feat. Rizzle Kicks)
06. Fast Life
07. Can’t Dance Without You (feat. Whinnie Williams)
08. Not Your Man (feat. Thabo)
09. In The Shadow Of The Sun
10. Growing Up In Public
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná