Album roku u protinožců? Hilltop Hoods opět nezklamali!

Pokud se Sydney může pyšnit velkým operním domem, pak jihoaustralské městečko Adelaide má Hilltop Hoods. Formaci, která několikrát přepsala obraz tamního rapu a vštípila mu kořeny, ze kterých celá scéna v posledních letech těží v zahraničí. Tohle trio přineslo na trh v posledních dnech novou desku, na kterou fanoušci čekali dva dlouhé roky. Přestože po prvním poslechu je zřejmé, že již tak dost pohodový projev ještě změkčili, z celého počinu je zcela zřejmá jejich hudební vyspělost.

První kroky Hilltop Hoods se datují již kolem roku 1994. Původního DJ Nexta nahradil DJ Debris, jinak trio uzavírají za mikrofonem Suffa a MC Pressure. První album A Matter of time vyšlo o pět let později, nicméně nastartovalo bohatou diskografii. Tu prozatím uzavírá letos sedmá deska, pokud bychom nepočítali remixové album veleúspěšné desky The Hard Road z roku 2007. Na svém kontě mají i tři DVD koncerty. Právě koncerty jsou tím, co je posouvá ještě o několik ševelů výše, proto není divu, že již okusili všechny velké festivaly v Austrálii a podívali se i do zahraničí. Za již zmiňovanou desku The Hard Road si v roce 2006 vysloužili ceny ARIA Music Awards v kategoriích Nejlepší nezávislá deska a Nejlepší album roku, které obhájili i rok na to právě remixovou verzí. Stejné ocenění je neminulo ani v letech 2009 a 2012.

Nová deska nese název Walking Under Stars. Vyšla 8. sprna pod vlastním labelem Golden Era. V dřívější době jejich alba vycházela tradičně pod Obese Records. Dvanáct kusů v tracklistu obohacuje desert v podobě RMX v podání uznávaného australského producenta Plutonic Laba. Album bylo hojně očekáváno na australském kontinentu a nejen tam, neboť mají velkou fanouškovskou základnu po celém světě. Již po pár týdnech, kdy album koluje v oběhu, je jasné, že právě ono by mohlo konkurovat jejich nejopěvovanější desce z roku 2006, neboť v žebříčkách prodejů, rádií a u kritiků sklízí nebývalý úspěch. Hilltop Hood právě objíždí celou svou zemi v rámci turné a ohlasy jsou zatím více než slibné. A autoři nám avizují překvapení na příští rok. O co se jedná?

Tracklist:

01. The Thirst Pt. 4
02. Walking Under Stars
03. Cosby Sweater
04. The Art Of The Handshake
05. Live And Let Go
06. Pyramid Building
07. Through The Dark
08. Won’t Let You Down
09. Rumble, Young Man, Rumble
10. Brainbox
11. I’m A Ghost
12. The Thirst Pt. 5
Bonus Track:
13. The Art of The Handshake (Plutonic Lab Remix)
 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná