RUKAHORE_SHOP_BANNER

Havana se dočkala po deseti letech comebacku legend. Co nabízí nový produkt Orishas?

Kuba nemá podmínky pro rap příliš dobré již delší dobu, většina tamních kapel hraje na zakázaných mejdanech v přísném utajení. Dostat se na vrchol a podvědomí není snadné, neboť režim s tímto hudebním živlem neustále bojuje. Orishas jsou však důkazem, že i v útisku se dá prorazit. Jejich hudba dostává zelenou především mimo jejich zemi. Po deseti letech jsou zpět s šestou studiovkou v báglu.

Trio již funguje zhruba od roku 1999 a na svém kontě mělo doposud pět regulérních placek a jednu kompilaci. Přízeň si získalo po celém světě a do hlubšího podvědomí se dostalo i díky četné účasti ve filmech, tedy formou soundtracků. Jejich skladby zazněly například ve druhém pokračování Mizerů či několika dílech Rychle a zběsile. Již od počátku míchalo prvky latiny s rapem a apelovali na kubánskou mládež, že bez svobody není život.

Přestože je rap na Kubě pod přísným drobnohledem, byli to právě oni, kdo v roce 1999 absolvoval schůzku s diktátorem Fidelem Castrem a snažili se svému žánru umést cestu. Byl to běh na dlouhou trať, proto dlouho dobu získávali větší ohlas v zahraničí. Od roku 2016 podle zákulisních informací vznikala deska „Gourmet“, jenž čítá celkem 13 věcí a evropské oko upoutá především účast Madcona.

Tracklist:

1. Rumba Caviar feat. Adonis & Osaín del Monte
2. Bembé feat. Yomil y El Dany
3. Despójame feat. Jacob Forever
4. Lobo feat. Franco De Vita
5. No Hace Falta Ná
6. Sastre de Tu Amor
7. Donde Nací feat. Silvestre Dangond
8. Havana 1957 feat. Chucho Valdés, Beatriz Luengo
9. Muévelow feat. Madcon
9. Pena
10. Everyday
11. Pienso en América feat. Lila Downs
12. Gracias
13. Sastre de Tu Amor feat. Melendi
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná