RUKAHORE_SHOP_BANNER

Hamburskou bombu na německém trhu podpořil i Kool Keith

V minulém roce byla v americkém Hollywoodu vzkříšena postapokalyptická legenda Mad Max, která přilákala velmi slušnou návštěvnost v kinech, a začalo se spekulovat o dalším pokračování. Možná, že se tímto snímkem inspiroval i německý rapper Laas Unltd., který přináší do hry již sedmou desku s názvem „Deamon“. Možná pak není ani náhodou, že titulní skladba se nese v duchu refrénového skandování „Madrapper“. Pořádná dávka boombapu míří od moře a Hamburk je na mapě německé scény opět v posledních týdnech hojně skloňován.

Od patnácti pobíhal po svém městě a dělal neplechu, která k adolescentům ve velkých městech patří. Lásku k hophopu ventiloval skrze freestyle, čímž si zdokonalil rodnou mluvu a rytmiku. Zajímavostí také je fakt, že Laas Uniltd není synem imigrantů z orientu, proto patří na scéně svým způsobem k menšině. V Německu se nejedná o jméno, které by bylo na samotném vrcholu žebříčku popularity, ale během své kariéry spojil síly se jmény jako Sido, Kool Savas Hariss a mnoho dalších. Jeho nová dluhohrajka navíc obsahuje jedno zaoceánské jméno, kterým je Kool Keith.

U našich západních sousedů se o této desce mluvilo již delší dobu, ale samotný autor držel většinu informací pod pokličkou, kromě již zmiňované titulní skladby. Laas nikdy nepatřil mezi klidné hráče, kteří by se vezli na současné vlně, spíše naopak rád píchal do vosího hnízda. Není proto divu, že součásti tracklistu je například skladba „Real Rap Stories“. Tematicky i hudebně se sedmá placka navrací více ke kořenům a potěší všechny příznivce klasického rapu, kteří hledají něco, co má sílu a nemusí se vtírat trpkým opakováním jednoduchých frází.

V řádkách můžete najít i zpověď o slabých chvílích jeho života, ve kterých bojovala jeho hlava sama se sebou, ale i o konfrontaci s dalšími ze scény, mezi kterými zmiňuje například rappery MoTripa nebo KC Rebella. Velká výpovědní hodnota se stoprocentní autenticitou vás bude bavit jako celek, protože neobsahuje skladby, které byste po druhém poslechu chtěli přeskakovat. Deamon je albem, kterých se u našich sousedů nevydává tolik, proto rozhodně stojí za vaši pozornost. 

Tracklist:

01. Falling Down
02. Junge
03. Fat Lace Battleking
04. Madrapper
05. Real Rap Stories
06. Pumpa
07. Ihr Kцnnt Nicht Rappen
08. Untergrund Favorit
09. Teufel Im Nacken
10. Er
11. Unbreakable
12. Zwei Prinzessinnen ft. Xavier Naidoo
13. Outro
14. Narcotic Farm ft. Kool Keith
15. 0:30 Uhr
16. Fadenkreuz
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná