RUKAHORE_SHOP_BANNER

Hades ví, jak do toho pořádně šlápnout i bez asistence O.S.T.R.

U našich severních sousedů mu říkají Had, Džihád, Hamas nebo HDS, ale nejčastěji je publiku znám jako Hades a jeho jméno je neodmyslitelně spjato s tamní zvučnou formací HiFi Banda. Od roku 2011 však začíná svou osobitou pouť jako sólový umělec, což přináší ještě bohatší ovoce, než bys nalezl v ráji. A nelze se bavit ani o kroku mimo, pokud právě Hades spojí síly s jedním z nejlepších polských producentů, jakým Emade bezesporu je.

Psal se rok 2011, konkrétně 17. října, když na polské prodejní pulty zamířila deska Nowe dobro to zlo. Nebyl to blesk z čistého nebe, neboť tehdy měl za sebou Hades již velmi bohatou dráhu v HiFi Bandě. Jenže první sólo je první sólo, a tohle zabodovalo na výbornou. Nemuselo obsahovat zvučná jména na židlích hostů, i tak se postaralo o pořádné prosmejčení i nejzapadlejšího koutu Polska. Když pak o dva roky později spojuje síly na další dlouhohrajce se samotným O.S.T.R, jedná se o jedno z nejlepších alb, které nám tento evropský stát nabídl. Haos vytváří chaos všude jen ne v mysli posluchače. Ta hudba je natolik hutná a chutná, že se u poslední skladby člověk oblizuje a boule za ušima nejsou příznaky příušnic. To samozřejmě ale nebylo Hadesovo poslední slovo.

Na začátku posledního měsíce tohoto roku přichází s novou deskou nesoucí název Czasoprzestrzeń, který podle obsahu a názvu hned značí, že jeho plány o nadčasovost nejsou pohřbené tak, jak si někteří mysleli. Album vydané pod hlavičkou Prosto labelu obsahuje 13 plnohodnotných skladeb a to jsem vám ještě neprozradil, kdo má jejich libozvučné melodie na svědomí. Hades totiž spojil síly s dalším velikánem polské scény, který si říká Emade. Ten již také za více než desetiletou kariéru stihl spolupracovat téměř s každým, kdo si to v jejich zemi zaslouží. Již to je příslib toho, že i nové album má šanci vrýt se do tvého podvědomí a jen tak z něj nevyprchat. 

Tracklist:

1. Doskonałe proporcje
2. Muzyka z brodą
3. Robo Ty
4. Pełny słoik
5. Dziewięćdziesiątki
6. Proste Iowa
7. Sumo rap
8. Nigdy w życiu
9. Nie przestaniemy
10. Dziwki i dilerzy
11. Bieg po linie
12. Już po mnie
13. Za daleko od słońca 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná