Hades sám na sebe potřetí a zatím nejlépe. Proč mu Polsko leží u nohou?

Řekni v Čechách label Prosto a všem se vybaví WWO. Jenže tahle banda už není hezkých pár pátků pospolu a tuzemské publikum už severní sousedy nesleduje tak jako dříve. Čím to je? Zcela jistě i horší provázaností obou scén, kdy se dříve mnohem více komunikovalo nejen mezi Prahou a Varšavou. Pro mnohé je prvním a posledním kontaktem jen Hip Hop Kemp, kde pak ještě dva měsíce potom nadávají na polské fanoušky. Nechme teď národnostní náturu stranou a zaměřme se na desku, která svou vyspělostí tlumí jazykovou bariéru a nabízí posluchači velmi lahodný pokrm.

Nových jmen je každý rok v Polsku jako hub po dešti, ale i staří psi jsou stále aktivní. V tomto případě bychom možná měli volit spíše hadi, neboť Hades rád používal v minulosti pseudonym Had Hades. Odkaz na řeckou mytologii je však zde minimální, o čemž jsme se přesvědčili již během jeho letitého působení v Hifi Bandě. Právě tahle parta se nesmazatelně vryla do podvědomí a některé hymny jsou přehrávači oslavovány ještě dnes.

Hades však umí i sám. Jeho sólovky patří tradičně k nejprodávanějším artiklům na polském trhu, o čemž svědčí žebříček Olis. Nelze pak nezmínit také desku „Haos“ z roku 2013, kde spojil síly s dalším významným koněm, jež je i českému publiku znám jako O.S.T.R. Není proto divu, že tento nosič vyšel pod hlavičkou jeho stáje Asfalt Records. Jeho klasická sóla však spadají pod již na začátku zmiňovaný label Prosto a nejinak tomu je i v případě „Świattło“.

Jedná se již o třetí sólový dlouhohrající materiál, na kterém je možné nalézt hosty jako Sacha Vee, Grubson, Ras, Million Marek, Sztoss nebo O.S.T.R. Co nás však na první poslech zaujalo je moderní evropský zvuk s originálními surovinami přidávanými tradičně polskými umělci. Hades je dobře znám pro své experimentování a posouvání latěk svých i plošných a v případě „Świattło“ se mu to povedlo na výbornou. Tracklist je velmi pestrý a nezaměnitelný, Hadesův rukopis je všudypřítomný. Přestože tento produkt vyšel v závěru ledna, ihned se zařadil na listinu horkých adeptů na titul polské album roku. 

Tracklist:

1. Imperium feat. SachaVee
2. To Twoje
3. Tylko Ty
4. Endorfina
5. Sekwoje
6. Bezdomni feat. Grubson, Ras
7. Elektro
8. Lew
9. Serce
10. Winston Wolf
11. Substancje
12. Wojna o pokój feat. Sztoss
13. Zimnakrew 2.0 feat. O.S.T.R., SachaVee
14. Fauna i flora
15. Noweżycie feat. Million Marek
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná