Grand Puba se letos vrací se svým sólem!

Legendární a poněkud kontrovezní partička Brand Nubian se kolem hiphopu pohybuje již od roku 89. To znamená, že rap dělají přibližně stejně dlouho, jak autor tohoto článku dýcha. Téměř 3 dekády života se Nubiani věnují svému umění. Začátkem 21. století se však jejich kariéry lehce zpomalili a alba nežali tolik úspěchu, jak kapela doufala. Za to z části mohli i jejich vyhraněné názory, zejména u Lorda Jamara, který se rád necháva slyšet na téma rasismu. Sólové projekty tedy nahradili skupinovou snahu. Až do loňského roku se od 2007, kdy vyšlo poslední společné album, nic moc nedělo. Ticho přerušil vloni Sadat X, který vydal vesměs povedené album. Co může v roce 2016 nabídnout nejvýraznější hlas tohoto uskupení, Grand Puba?

Grand Puba je často nominován mezi nejlepší rapery a považován za největší vlivy na vlastní hudební kariéru od několika popředních emcees součastnosti. Mezi své nejvetší oblíbence jej s radostí řadí R.A. the Rugged man, nebo Tupac. A to není málo.

Letos se bez jakýchkoliv velikých ovacií přiřítil s novým albem, které číta 12 stop. Nechybí vlastní ani produkce u skladeb UDK (U Don't Know), Original nebo Respect. Puba ukazuje, jak všestranným umělcem je. Nejde jen o schopnost produkovat skladby, ale celková kompozice alba a soulad zvuku s hlasem je na úrovni hodné človeka rapujícího přes třetí dekádou.

Ani textově nezaostává. Spíš naopak. Variabilita témat a jejich zpracování potěší i náročné posluchače. Velikým benefitem je pak spolupráce vokalistky Isis Aja, která dodává celému projektu soulovo-jazzový nádech a dotváří tak téměř bezchybný produkt. Black from the future je albem, které chcete mít doma. Nejlíp na vinylu. Tohle album totiž budete chtít slyšet víc než jednou.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná