Francouzský faraón opět otevírá historii dynastie IAM
Máš rád Francii nejen kvůli Eiffelovce a hlemýžďům, ale neříká ti nic jméno Zinedine Zidane? Nic se stále neděje. Je zřejmé, že kolem fotbalu si ještě moc neklopýtal. Pokud se však zajímáš o tamní hudbu, kromě Édith Piaf by si měl také zavadit o legendární postavu ještě legendárnější formace IAM, která se prezentuje pod pseudonymem Akhenaton. Přestože tato ikona v roce 2008 nahrála spolu se svou formací DVD záznam pod velkými pyramidami v Gíze v rámci 20 let existence, do sarkofágu rozhodně stále nepatří, což dokazuje jeho nové album. Nečekej žádný pouliční rap v kapucích, ale něco, co se možná trochu vzdáleně přibližuje onomu zmiňovanému „Vrabčákovi“.
Marseille není jen slumem drsného života ve Francii, ale i domovem uvědomělých umělců, kteří již vyzráli a vědí, jak okouzlit i odrostlou generaci nebo mimo žánrové posluchače. Akhenaton je ročník jako vaši rodiče a v rapu a tvorbě beatů se hrabe již déle, než vy v učení. Frontman legendární formace IAM má na svém kontě nespočet alb v rámci své tlupy, ale nezanedbatelný počet je i ten nad jeho sólovou dráhou. Ta byla odstartována v roce 1997 deskou Métque et mat a v současné době zatím končí novým albem Je Suis En Vie.
Již podle názvu dává Akhenaton najevo, že stále žije a je stále ve hře. V pořadí páté sólové album přišlo na svět 3. listopadu, jehož zvuk se dělal až za velkou louží v New Yorku. Devatenáct skladeb podpořili známí hosté jako Fat Larage, Cut Killer, Shurik´n nebo Veust Lyricist, ale i další osobnosti z francouzské scény. Je Suis En Vie netlačí na pilu ani na sebe zbytečně nestrhává pozornost. Jedná se o velmi vyspělou desku nabízející kvalitní porci uvědomělého rapu s velmi libozvučnými produkcemi. Pokud jsi skalním přívržencem rodiny IAM, je třeba i tohoto potomka dovést do svého domu.
Tracklist:
Komentáře
Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být přihlášen.