Francouzský faraón opět otevírá historii dynastie IAM

Máš rád Francii nejen kvůli Eiffelovce a hlemýžďům, ale neříká ti nic jméno Zinedine Zidane? Nic se stále neděje. Je zřejmé, že kolem fotbalu si ještě moc neklopýtal. Pokud se však zajímáš o tamní hudbu, kromě Édith Piaf by si měl také zavadit o legendární postavu ještě legendárnější formace IAM, která se prezentuje pod pseudonymem Akhenaton. Přestože tato ikona v roce 2008 nahrála spolu se svou formací DVD záznam pod velkými pyramidami v Gíze v rámci 20 let existence, do sarkofágu rozhodně stále nepatří, což dokazuje jeho nové album. Nečekej žádný pouliční rap v kapucích, ale něco, co se možná trochu vzdáleně přibližuje onomu zmiňovanému „Vrabčákovi“.

Marseille není jen slumem drsného života ve Francii, ale i domovem uvědomělých umělců, kteří již vyzráli a vědí, jak okouzlit i odrostlou generaci nebo mimo žánrové posluchače. Akhenaton je ročník jako vaši rodiče a v rapu a tvorbě beatů se hrabe již déle, než vy v učení. Frontman legendární formace IAM má na svém kontě nespočet alb v rámci své tlupy, ale nezanedbatelný počet je i ten nad jeho sólovou dráhou. Ta byla odstartována v roce 1997 deskou Métque et mat a v současné době zatím končí novým albem Je Suis En Vie

Již podle názvu dává Akhenaton najevo, že stále žije a je stále ve hře. V pořadí páté sólové album přišlo na svět 3. listopadu, jehož zvuk se dělal až za velkou louží v New Yorku. Devatenáct skladeb podpořili známí hosté jako Fat Larage, Cut Killer, Shurik´n nebo Veust Lyricist, ale i další osobnosti z francouzské scény. Je Suis En Vie netlačí na pilu ani na sebe zbytečně nestrhává pozornost. Jedná se o velmi vyspělou desku nabízející kvalitní porci uvědomělého rapu s velmi libozvučnými produkcemi. Pokud jsi skalním přívržencem rodiny IAM, je třeba i tohoto potomka dovést do svého domu.

Tracklist:

01. Tempus Fugit 
02. Même Les Anges 
03. A Part Les € Feat R.E.D.K. 
04. Sooo Bad 
05. Je Suis En Vie Feat Tyler Woods
06. Highlanders Feat Veust Lyricist 
07. Souris, Encore… 
08. Tu Brilles Comme Un Miroir De Bordel 
09. Deuxième Chance 
10. Hi Tech Love 
11. Etranges Fruits 
12. Un Vrai Missile
13. J’aime Le Rap Et Le Rap M’aime Feat Shurik’n 
14. Oriundi 
15. Jjjames 
16. Mon Texte Le Savon Part III 
17. Dezolation Feat Faf Larage & Perso 
18. Little Brother Is Watching You Feat Cut Killer 
19. Immacolata 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná