Filmový nadšenec musel zcela jistě slavit silvestr s DJem Opiou

Blíží se poslední minuta roku, který bude opět jen minulostí. V televizi běží zase hovno plné českých národních celebrit, které vídali na tom čtyřhranu již naše babičky a dědové. Stupidní humor, kterým jsme každý rok krmeni. Jenže my už nejsme svázáni několik let jen dvěma plochými kanály, nýbrž máme volné ruce. A taky mi neuniklo, že v Brně je promítací místnost, která zaujme nejen fanoušky obrázkového materiálu, ale i příznivce hip-hopu. Prej to vlastní nějak chlápek, kterej si říká Opia a pouští tam jen samé delikatesy. Kdy že tam otvírají? Hele, minutu před úderem půlnoci, jež ohlašuje nový rok.

Nikdy bych si netroufal říct, že v téměř pětačtyřiceti minutách stihnu projevit tolik libosti a nostalgie zároveň. Jako náctiletý jsem mačkal více čudlíky na ovládači mé televize než beďary a po těch letech je můj jazýček mlsnější více než zručného kuchaře. Filmové klasiky, na které opravdový fanoušek nedá dopustit, ty nové rychlokvašky vznikající za velkou louží nevyváží ani za čtyřicet let a opravdu mě každý víkend nebaví přepínat neustále kanály, že tam na mě už zase čučí Steven Seagal. Pokud bys chtěl jako já chvíli rád zavzpomínat a nechat se unášet vlnou filmů i se zavřenými oči, možná bych ti doporučil novou dlouhohrajku, kterou má na svých bedrech DJ Opia. A přestože se jedná o „pouhý“ mixtape, několika roční práce je na něm znát, aniž by to autor musel vyvolávat do světa jako poutáky na další megafilm. 

.

Spojení hudby a filmu se tu vešlo do dvaceti chodů, které však spojuje jedna restaurace, nebo spíše lépe řečeno jedno studio. Náctiletý možná neocení, zhýčkaný možná bude ohrnovat nos, ale kvalita tohoto díla se upřít nedá, jako že Naše Věc už bohužel není nějakej ten pátek mezi námi. Některé notoricky známé skladby dostávají lehce netradiční rozměr a nelze mluvit jen o vyváření znělky, jiné zase možná nešlapají tak, jak by měly, ale v celkovém kontextu se člověk baví. Pokud si chceš udělat obrázek sám, můžeš, neboť Opia dává celý „Filmtape“ k poslechu na YT kanál a chystá prý i několik pevných kusů pro sběratele. 

Tracklist:

1. Blade Runner
2. Dobrodružství kriminalistiky
3. Terminátor – Judgment day
4. 12 Opic
5. Dexter
6. Purpurové řeky
7. Fight club
8. Vykoupení z věznice Shawshank
9. Dead Man
10. Desperado
11. Big Lebowski
12. Fantomas
13. Pink Panther
14. IT Crowd
15. Rocknrolla
16. Limonádový Joe
17. Návštěvníci
18. Futurama
19. Stopařův průvodce po galaxii
20. Titulky
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná