Eldo se vrací po čtyřech letech na polské výsluní

Pokud ti není polská scéna cizí a nestěžuješ si na ušišlanou flow, která je však podle mého názoru několik let před tou naší tuzemskou, určitě tvůj přehrávač už zakopl o jméno typu Eldo. Polský rapper a moderátor tamního polského hiphop rádia se po čtyřech letech ve vší tichosti vrací na výsluní s novou deskou, která má potenciál opustit hranice a zaujmout i mimo tamní kraj. Bývalý člen legendární formace Grammatik by mohl jistě fanouškům zpívat příslovím: Kdo si počká, ten se sakra dočká…..

Na svém kontě už má mezinárodní spolupráce s evropskými jmény typu DJ Vadim nebo z českých luhů a hájů Indy & Wich. Není mu cizí ani filmové nebe, neboť si v roce 2001 zahrál ve snímku Blokersi. Českému publiku nabídl svůj repertoár v roce 2002 a 2007, a to na věhlasném Hip-Hop Kempu, kde prvně dorazil v rámci Grammatik a podruhé už na sólo dráze. V roce 2011 se umístil na 5. místě v žebříku časopisu Machina, který zveřejnil výčet třiceti nejlepších polských rapperů. 

Počátky jeho tvorby sahají až do roku 1997. V letošním roce rozšiřuje svou bohatou diskografii o v pořadí sedmé album nesoucí název Chi. Oficiální den vydání připadl nakonec na 28. květen. Album avizoval singl Ms Batory, který hodnotím velice kladně a jedná se o velmi povedenou věc. Mezi hosty můžete narazit na jména typu Tomson, Pelson či Wena. Velký potenciál tohoto alba dokazuje tradiční polský prodejní žebříček Olis, kde se deska objevila na prvním místě. Eldo je zpět a zřejmě opět usedne na polský trůn.

Tracklist:

01. Ms Batory feat. Tomson
02. Rybałci Feat. Pelson
03. Skała Samobójców
04. Miasto Słońca
05. Panamericana
06. Jedwabny Szlak
07. Wyspy Szczęśliwe
08. Przylądek Milczenia
09. Droga Winnych
10. Kwietne Wojny
11. Psy Z Lasu Śpiewającego
12. Zatoka Dobrych Pomysłów feat. W.E.N.A.
13. Halina Poświatowska

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná