Eko Fresh žije svůj velký německý sen. A co vy?

Pro jedny opovrhovaný ziskuchtivec na německé scéně, pro druhé plaz s exotickým původem, kterého musíte prostě bezmezně milovat. Za více než 15 let zkušeností s mikrofonem spolupracoval již s kde kým, hrál tam, kde chtěl a kde mohl zdolávat ještě další mety své kariéry. Nádherný příklad toho, jak se v chudé neúplné rodině zrodil sen, který se přetavil v realitu! A v dnešních dnech ho nežije jen Eko Fresh, nýbrž celé Německo!

Rodák z Kolína nad Rýnem vyrůstal s matkou v Mönchengladbachu. Přestože má turecké kořeny, nerozhodl se u našich západních sousedů vábit lidi na kebab, nýbrž na rap. První koketování s tímto žánrem zakusil v patnácti letech, o dva roky později se potkal s německým králem Kool Savasem, který ho pozval do Berlína a dal mu možnost odlepit se ode dna. Píše se rok 2001 a světlo světa spatřuje jeho první EP „Jetzt kommen wir auf die Sachen“. Spolupráce klape na výbornou, důkazem je i o rok později upsání pod Savasův label Optik Records a a hostován na jeho debutovém album „Der beste Tag meines Leben“, který Savase vystřelil nejen za hranice, ale snad do celé soustavy. Eko Fresh nebyl nikdy skromný chlapec bez cílů, což dokázal i debutovým albem „Ich bin jung und braune das Geld (jsem mladý a potřebuju peníze)“. Jasný důkaz o prioritách a však nebyl potlačen hudebně, neboť ho jeho první deska katapultovala do žebříčku prvních pěti rapperů v zemi. 

Sláva však stoupla do hlavy i jemu a po čase dosti nevybíravým způsobem atakuje přední německé rappery ve svých skladbách, což samozřejmě na scéně vyvolává pozdvižení a řadu emocí. Na paškál si bere například Bushida, Flera, B-Tighta, potažmo celé Aggro Berlin a záda nastaví i Savasovi. Epizoda egocentrických a nevybíravých popichování utichne v roce 2009 EP „Jetzt kommen wir wieder auf die Sachen“, která víceméně znamená novou éru jeho tvorby. Jeho velkým myšlenkovým parťákem se stává Farid Bang, a přestože Eko Fresh koketuje i s novými zvuky a trendy, jeho textový obsah se navrací ke kořenům jeho začátků. 

Po loňském albu „Eksodus“ přichází 14. listopadu nová deska nesoucí název „Deutscher Traum“, která vychází pod hlavičkou labelu Punchline. Dlouho očekávaná dlouhohrajka u našich západních sousedů obsahuje 16 skladeb s plejádou tamních prvoligových hráčů. V tracklistu můžete narazit na jména jako Sido, Schwesta Ewa, Samy Deluxe, Sami Nasser, Brings, Farid Bang a mnoho dalších. Bohaté zkušenosti ze své dlouhé kariéry prezentuje Eko Fresh sebevědomě a velmi poutavě. Deska nádherně poukazuje na to, že jeho sen se stal skutečností a může inspirovat celé Německo. Jeho dominance vtipu a ironie, kterou v textech krásně ventiluje, dokazuje jeho vyzrálost a poukazuje na fakt, že se jedná o jedno ze stěžejních jmen tamní scény. Po několika pečlivých projetích celého tracklistu musím jen souhlasně kývnout, že tento produkt má fakt gule, které jsou rozmanité jak národnosti v Německu a jedná se o jednu z nejlepších desek tohoto roku. A to nelze říct jen tak potichu, neboť tamní scéna letos má abnormálně plodné období, což mi zainteresovaní posluchači zcela jistě potvrdí. 

Tracklist:

1. Old School Party 
2. German Dream 
3. Gheddo Reloaded feat. Sido 
4. Real Hip Hop feat. Schwesta Ewa 
5. Leichte Beute feat. Xatar 
6. Orient Express feat. Sami Nasser 
7. Fettsackstyle feat. Samy Deluxe 
8. Nudeln mit Joghurt 
9. Doppelleben 
10. Es brennt feat. Brings 
11. Was Lan?! 
12. GD 4 Life feat. Farid Bang und Summer Cem 
13. Hallus & Muffins feat. DCVDNS 
14. U-Bahn Ficker feat. Joko & Klaas (Circus HalliGalli Special) 
15. Alta feat. MC Hassan 
16. Wo komm ich her (Deutscher Traum)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná