Dvojice slováků se urvala z řetězu a nabízí neotřelé album

Slovenské město Nitra je z části nechvalně známe. Na jednu stranu se rýchle rozvíjející krajské město dostalo do povědomí díky Kaidžasovi a Darebákům, kteří v kraji kralovali pevnou rukou pěknou řádku let. Na straně druhé je zde silná nacistická základna a nejeden bar, kde se hraje hip hop, zažil návštěvu holohlavé partičky. V tomhle nevraživém prostředí se však na světlo světa prodrala dvojice emcees Mov a Kardio Stres. To, že jste o nich ještě neslyšeli, neznamená, že nemají co říct. Opak je pravdou. Pojďme se tedy podívat, co nitranská crew nabízí v rámci svého třetího studiového alba.

Rapujících rodinek člověk běžně tolik nepotká. Slovensko v tomhle oboru poslední dobou dominuje. Vedle Separa a MiNiMo, nebo-li Tiny, máme bratry Dornkappel. Rodinkářství v rapu u našich sousedů prostě kvete. Další bratrskou dvojicí je Enkláva z Nitry, která se letos o slovo hlásí se svým v pořadí třetím studiovým albem. Nese název Odtrhnutí z reťaze. A kluci se skutečně z řetězu urvali. Z toho pomyslného, svazujicího většinu interpretů do nesmyslného kopírování současných trendů.

Vokodéry, ubrečené flows a skinny jeans fakt nečekejte. Ale né, že by se kluci sekli v roce 97 a jejich hudba zněla jak první album Midiho s Vecem. Právě naopak. Zvuk je fresh, témata aktuální a rap má kvalitní, neotřelou dikci. Tématická pestrost alba a použitého přednesu je velkým argumentem k pořízení této desky. Po produkční stránce se album také může pýšit pestrou paletou jmen. Od profláklejších lidí jako LKama nebo Psyché, až po méně známé jako Zmysel, nebo Emes. Čeho na albu nenajdete hromadu, jsou rapující hosté. Dvojice si vystačí ve většině případů sama a hosty zde najdeme konkrétně 4.

Třináct stop vychází již bez podpory labelu Obraz nás z důvodů vnitřních neshod. Tenhle fakt donutil dvojici opustit studio Huudbinel. A tak Enkláva zůstala bez profi studia a přinucena album dokončit v podmínkách vlastního studia, postaveného doma. Finální doladění zvuku pak proběhlo ve studiu Dobroslav.

Sečteno, podtrženo, Enkláva je jméno, u kterého by jste měli spozornět. Odtrhnutí z reťaze je velice příjemným překvapením roku 2016.

Tracklist:

1. Intro (prod. Emes)
2. Je to ve mne (s nama: Palky, Dj MikroMan, prod. Lkama)
3. Sila (prod. Psyché)
4. S.O.S. (prod. Psyché)
5. Portrét (s nama Kristy, prod. Kiko)
6. Touto cestou (prod. Rian)
7. Uhol pohladu (prod. Lkama)
8. Hnutí odporu (s nama KO MC, Erobeo, prod.Lkama)
9. Bod zlomu (prod. Zmysel)
10. Si tu ! (prod. Oxygen)
11. Reťaze (s nama Tomáš Jedno, prod. Oxygen)
12. Vtedy a čil (prod. Zmysel)\
13. Kým hudba hrá (s nama Kristy, gitara- Miroslav Greguš, prod. Emes)
 
 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná