Dope D.O.D. jsou po roce opět zpět s novou porcí materiálu

Nudí vás rap nalinkovaný podle vyjetých kolejí, u kterého byste i s balíčkem sirek v očích stejně usnuli? Nebaví vás líné odříkávání, hudba jako z kostela a líbivé vokály nagelovaných samců? Pokud hledáte čiré zlo, které i ortodoxní lidumily po koncertu transformuje do masy potu a duševní extáze, nemusíte jezdit zase až tak daleko. Brána do pekel se prý nachází v lokalitě jménem Groningen, v městečku na severu Holandska.

Netradiční država rapu v zemi tulipánů, kde obyvatelstvo chrochtá více, než-li stádo prasat ve vaší oblíbené paštikárně. Pokud se však naučíte univerzální mluvou, máte 50% úspěchu již na svém kontě. V řeči čísel bychom se mohli vyjadřovat takto: trio temných rytířů (Jay Reaper, Parodie Vicious a Dopey Rotten) hlásají poselství síly, která je označována jako Duo of Darknes. Toto náboženství nevzniklo v době pohanské nevědomosti necivilizovaného obyvatelstva, nýbrž v době, kdy na povrchu sídlí všechno líbivé, přestože je všude kolem temno. Tehdy se psal rok 2006.

Každý správný kult sílí v podzemí, ve stokách nabírá na svých rozměrech, aby jeho invaze způsobila plošnou zkázu doposud zaběhlého. Tímto datem bychom mohli označovat rok 2011, kdy vznikl singl „What Happened“, který byl obrovským boomem a živou vodou pro všechny nespokojené hříšníky. Úspěch na sebe nenechává dlouho čekat, když Dope D.O.D. odjedou úspěšnou šňůru koncertů jako předskokani amerických Limp Bizkit.V roce 2013 získávají ocenění European Border Breakers Awards a za svou přízeň se fanouškům odvděčují albem „Da Roach“.

Zhruba před dvěma lety jsem spekuloval u piva s přáteli, že by to bylo velmi zajímavé spojení těchto Holanďanů s italským horrorcorovým rapperem Salmem. Nevím, zda jejich manažer neseděl hned u vedlejšího stolu, ale na přelomu roku byly mé hypotézy vyslyšeny a nemožné se stalo skutečností. Nicméně vraťme se k tomu podstatnému. Dope D.O.D. mají venku další desku. Zvuk, který trhá zadele a rap, který zní jak z pekelných pecí. Oproti minulé desce tu nemáme plejádu amerických legend, kluci opět hrabou svůj píseček a nehrabou ho zase až tak špatně. O tom se mohli přesvědčit i čeští konzumenti o víkendu v Praze, neboť D.O.D vystoupili 9. dubna na Holešovické tržnici v „klubovém prostoru jen na chvíli“, aka Blink Exelent. Pokud jste koncert propásli, můžete nasát atmosféru alespoň z našeho fotoreportu.

Dope D.O.D. na stagi i v soukromí šatny

Když se navrátím k podstatě dnešního článku. Do roka a do dne, tě další album strhne. Dope D.O.D. nenechali své fans dlouho čekat a do hry pouští další desku nesoucí název „Master Xploder“, která vyšla 14. dubna. Jedenáct skladeb obohacují hosté typu Simona Rooflesse a Orifice Vulgatrona. Pokud čekáš nějaké revoluční změny, čekáš zbytečně. Dope D.O.D. mají svou cestu minimálně na pár let ještě zcela jasně vytyčenou.

Tracklist:

1. Resurrection
2. Gutta
3. Ridiculous
4. Desperados (feat. Simon Roofless)
5. Master Xploder
6. Moonshine (feat. Orifice Vulgatron)
7. Barbwire / I Spy
8. Mindblowing
9. Square One
10. Otherside
11. The Claim

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná