Dočká se i třetí Grubsonovo album platinového ocenění?

Co se stane, když hip hop na chvíli zahodí své křiklavé kontury a namísto ega začne na chvíli propagovat duši? To pak vznikají věci. Často takové, které by hardcore posluchači smetli z hudebního pole, na druhou stranu rozšiřují paletu témat a náhledů, kterými se náš žánr může pyšnit. V Polsku je řemeslníkem tohoto oboru Grubson.

 
Za svá alba "O.R.S." a "Coś więcej niż muzyka" obdržel Grubson platinová ocenění, v druhém případě pak dvojplatinové. Na domácí polské hřiště, kde je konkurenční prostředí mimořádně dravé, slušné skóre. Autorova tvorba se vyznačuje smělou kombinací tradičních i experimentálních postupů s prvky reggae či elektro. 
 
Nyní Grubson přichází se třetím albem "Holizm", kde si opět zopakuje své schopnosti rappera a producenta. Kromě DJe BRKa si totiž sám šéfuje i hudební linku a scratche nového CD. Svěží nahrávka obsahuje patnáctku primárně hiphopových skladeb s prvky soulu či funku a to za přispění hostů jako Chip Fu, Krzysztof Zalewski, Jarecki a dalších. 
 
 
A aby ta definice polské experimentálnosti byla úplně jasná, dovoluje si vás autor pozvat k výborně zpracovanému videoklipu oduševnělé skladby "Jedna z Planet", na níž se spolupodílela Marcelina Stoszek se svým báječně padnoucím vokálem. V novém videu si zatančili Adrianna Kawecka a Piotr „Simba” Abramowicz. Za choreografii a umělecké vedení zmíněného dua je zodpovědná profesionálka svého oboru tanečnice a choreografka Anna „YouYa” Jujka
 
Hlavním činitelem atmosféry je zde ale působivé zachycení tak báječné lidské emoce, jaká se rodí v momentu objetí. Já vám již v úvodu psal, že tohle se v běžném hip hopu nenosí. Na druhou stranu jsem rád, že namísto tradičně éterických ženštin a nabubřelých zjevů tu máme pro jednou celkem normální sympatických párek a hlavní kouzlo tkví v ojedinělém ztvárnění energie.
 
 
Tracklist:
1. Intro (Horyzonty)
2. Sanepid (Feat. Jarecki)
3. Ciepłe brzmienie Kalifornii (Feat. Jarecki & Ten Typ Mes)
4. Cwaniaczek
5. Mam Talerz Show 1
6. Nie jestem
7. Dżungla
8. Złota kula (Feat. Krzysztof Zalewski)
9. Spider-Man (Feat. Jarecki & Chip Fu Aka Jungle Rock Jr.)
10. Girls anthem
11. W.S.D.F.
12. Jedna z planet (Feat. Marcelina)
13. Poczuj
14. Obrazy
15. Wyrywacz
16. Dziennikarze
17. Mam Talerz Show 2
18. Potrzeba
19. OutRo
 
Originální text: Kajetan Balcer, Překlad zdrojového textu: Zuzka Viazankova

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná