Dizzee Rascal si dal na čas. Vyplatilo se čekat čtyři roky na jeho další studiovku?

Rodáka z Londýna není nutné dlouze představovat. Debutovým albem „Boy in da Corner“ v roce 2002 se odpálil mezi ostrovní elitu a můžeme se jen domnívat, kde by byl dnes grime bez něj. Za každou další desku sbíral ocenění i přízeň fanoušků nejen v Evropě, ale i za velkou louží. Jeho hity hrají v rádiích prodeje má takové, že se rád obklopuje luxusem. Čtyři roky bylo ticho, nevídané, ale tomu je konec, neboť Dizzee Rascal je zpět.

Jeho život lemuje štěstí i zármutek. V únoru roku 2008 mu zemřela přítelkyně při autonehodě na dálnici. O dva roky později se nechal Rascal slyšet, že už plánuje svou budoucnost bez drog a alkoholu. Pro uvolnění přebytečné energie chodí boxovat a miluje party a zábavu do časných ranních hodin. V roce 2013 získal čestný doktorát umění na univerzitě East London.

Jak již bylo zmíněno, čtyři roky bylo ticho, až v červnu tohoto roku vydal singl s klipem „Space“. Deska na sebe nenechala dlouho čekat. Již 21. července byl „Raskit“ na světě a obsahuje šestnáct skladeb. V pořadí šesté studiové album bylo podpořeno nejen Rascalovým rapem, ale i produkcemi. Autor se opět vrací ke špinavému londýnskému rapu v elektronickém hávu, na který jsme v Anglii zvyklí. Dokáže ovlivnit opět scénu a vést grime jeho cestou?

Tracklist:

01. Focus
02. Wot U Gonna Do? 
03. Space (3:52)
04. I Ain’t Even Gonna Lie
05. The Other Side 
06. Make It Last 
07. Ghost 
08. Business Man
09. Bop N Keep It Dippin
10. She Knows What She Wants 
11. Dummy (16 For the Juice) 
12. Everything Must Go 
13. Slow Your Roll 
14. Sick a Dis
15. Way I Am
16. Man of the Hour 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná